Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
25/02/2021 - 17:55

Koronawirusowa sytuacja na Sądecczyźnie pogarsza się

W subregionie sądeckim pogorszyła się, niestety koronawirusowa sytuacja. W Nowym Sączu i powiedziecie nowosądeckim potwierdzono minionej doby ponad pięćdziesiąt nowych przypadków zachorowania na COVID-19. To naprawdę duży wzrost zachorowań w naszym regionie w ostatnich dniach.

Minionej doby w województwie małopolskim o chorobie COVID-19 dowiedziały się 752 osoby. Odnotowano cztery zgony. Tylko jedna z osób, które odeszły miała choroby współistniejące.

Nowy Sącz

W stolicy Sądecczyzny mamy dość duży dobowy wzrost liczby osób, które dowiedziały się, że są zakażone koronawirusem. Do chorujących na COVID-19 dołączyło minionej doby aż 27 mieszkańców.

Powiat nowosądecki

Identyczna sytuacja jest w powiecie nowosądeckim. Tutaj też mamy więcej nowych zakażeń. Minionej doby koronawirusową infekcję potwierdzono również u 27 mieszkańców tego regionu. Zmarła jedna osoba zakażona koronawirusem, która miała też inne schorzenia.

Powiat limanowski

W tym regionie nowych potwierdzonych zakażonych jest mniej niż na Sądecczyźnie. Minionej doby odnotowano siedem nowych przypadków COVID-19.

Powiat gorlicki

Minionej doby w tym regionie potwierdzono osiem nowych przypadków zainfekowania się koronawirusem.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info – zdjęcie ilustracyjne, fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020