Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
26/12/2020 - 14:50

Koronawirusowy raport z regionu: gdzie najwięcej nowych zachorowań?

W dane, jakie dzisiaj podało Ministerstwo Zdrowia dotyczące liczby nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia w Polsce, w tym również w Małopolsce naprawdę trudno uwierzyć. W ciągu ostatniej doby SARS CoV-2 zdiagnozowano u 169 mieszkańców województwa.

Z informacji, jakie przekazał resort zdrowia wynika, że w żadnym województwie w kraju liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem nie przekroczyła ośmiuset osób.

W Małopolsce, w ciągu ostatniej doby wirusa z Wuhan potwierdzono u kolejnych 169 chorych.

Jedna osoba zmarła, która miała choroby współistniejące.

Nowy Sącz

W Nowym Sączu w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin do grona tych, którzy zaczęli walkę z koronawirusową infekcją dołączyło siedmioro mieszkańców miasta. W stolicy Sądecczyzny nie odnotowano zgonu osoby, która byłaby zakażona koronawirusem.

Powiat nowosądecki

W tym powiecie minionej doby chorobę SARS CoV-2 zdiagnozowano u trzech mieszkańców Sądecczyzny. Odeszła jedna osoba, mieszkająca w tym regionie, która zakażona była koronawirusem. Miała ona również choroby współistniejące.

Powiat limanowski

Kolejnych dwóch mieszkańców tego regionu rozpoczęło walkę z COVID 19, chorobą, wywoływaną przez koronawirus. W przypadku tego powiatu nie ma informacji o zgonie osoby, która chorowałaby na SARS CoV-2.

Powiat gorlicki

Bardzo dobra sytuacja jest także w powiecie gorlickim. Minionej doby zdiagnozowano SARS CoV-2 u jednego mieszkańca tego powiatu.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info - zdjęcie ilustracyjne, print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu