Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
07/09/2020 - 11:10

Koronawirusowy tydzień: mówią, że nadzieja umiera ostatnia

Kolejny koronawirusowy tydzień (od 31 sierpnia do 6 września) za nami. Jaki był? Można powiedzieć, że był to tydzień ogromnych nadziei na…No właśnie – na wyjście Nowego Sącza z czerwonej strefy. Stolica Sądecczyzny jest w niej już miesiąc. Mieszkańcy mieli nadzieję, że wreszcie nie będą musieli stosować się do bardziej zaostrzonych rygorów epidemiologicznych.

Taką nadzieję mieli, bo od przynajmniej półtora tygodnia w Nowym Sączu odnotowywanych było dziennie zaledwie po kilka nowych potwierdzonych przypadków zakażeń. Ich nadzieja rozwiała się w piątek, kiedy ministerstwo zdrowia zaktualizowało listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi).

Czytaj także: Czerwona strefa! – Dlaczego? Ministra zdrowia pyta poseł Urszula Nowogórska

Okazało się, że nowy minister zdrowia nadal utrzymał Nowy Sącz w czerwonej strefie. Jak długo miasto i jego mieszkańcy będzie w niej tkwiło? Czytaj także: Nowy Sącz w czerwonej strefie, a dzisiaj tylko jeden nowy zakażony

Jak w minionym tygodniu przedstawiała się koronawirusowa sytuacja w stolicy Sądecczyzny?Otóż więcej było nowych ozdrowieńców niż nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Jak to przedstawiało się liczbowo?

W minionym tygodniu mieliśmy 109 osób, które wygrały walkę z koronawirusem, a nowych zakażonych - 23. W minionym tygodniu odnotowaliśmy w Nowym Sączu aż cztery zgony pacjentów, którzy chorowali na COVID – 19.

Powiat nowosądecki

Ten region wydostał się z czerwonej strefy. Znajduje się w żółtej, w której nie obowiązują już tak restrykcyjne rygory epidemiologiczne. W minionym tygodniu nie odnotowano w nim żadnych zgonów chorych na COVID-19. Tutaj też liczba nowych ozdrowieńców była większa niż nowych potwierdzonych zakażonych. Jak wyglądało to liczbowo? W minionym tygodniu na Sądecczyźnie mieliśmy 409 ozdrowieńców, a 111 mieszkańców, u których badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Powiat limanowski

Ten region od soboty, decyzją resortu zdrowia znalazł się w czerwonej strefie. Do tej pory był w żółtej. W tym powiecie w minionym tygodniu liczba ozdrowieńców przewyższała liczbę nowych potwierdzonych zakażonych, choć ta dysproporcja nie była już taka duża, jak to miało miejsce w przypadku Nowego Sącza czy powiatu nowosądeckiego.

Jeśli chodzi o liczbę nowych ozdrowieńców to było ich na Limanowszczyźnie 81, a do grona tych, którzy zmagają się z koronawirusem dołączyło siedemdziesiąt pięć mieszkańców powiatu. Najwięcej ozdrowieńców, bo 54 było w sobotę.

Powiat gorlicki

W powiecie gorlickim jest również tendencja, że liczba ozdrowieńców przewyższa liczbę potwierdzonych zakażeń. Jak to przedstawia się w liczbach? W tym regionie w minionym tygodniu odnotowano 66 nowych ozdrowieńców i szesnastu nowych zakażonych. (i.michalec@sadeczanin.info), fot. europarl.eu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu