Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
31/08/2020 - 10:30

Koronawirusowy tydzień: Sądecczyzna – więcej ozdrowieńców niż zakażonych!

Jak upłynął kolejny koronawirusowy tydzień w naszym regionie? Dla Nowego Sącza nadal w czerwonej strefie z bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami epidemiologicznymi związanymi chociażby z noszeniem maseczki na ulicy. Natomiast powiat nowosądecki zdołał się już z niej wydostać i znalazł się strefie żółtej, w której te obostrzenia sanitarne nie są już tak rygorystyczne.

Powiat nowosądecki

W powiecie nowosądeckim, który wyszedł z czerwonej strefy w nocy z 28 na 29 sierpnia, w minionym tygodniu wyzdrowiało 198 mieszkańców Sądecczyzny, którzy zmagali się z COVID – 19.

Czytaj także: W czterech szkołach w gminie Łukowica zdalny pierwszy dzwonek. Dlaczego?

Pomyślna wiadomość jest taka, że takich osób było więcej niż nowych potwierdzonych przypadków zakażeń. Tych było 112.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w minionym tygodniu w czwartek – 66. W tej liczbie zostały ujęte nowe zakażenia SARS CoV-2, jakie potwierdzono w Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach.

W ubiegłym tygodniu odkryto tam ognisko koronawirusa. Zakażenie potwierdzono zarówno wśród pracowników, jak i mieszkańców tej placówki.

Nowy Sącz

W Nowym Sączu, patrząc na dane z dziennych raportów, liczba ozdrowieńców była również większa, niż liczba osób zakażonych koronawirusem.

Od 24 do 30 sierpnia w stolicy Sądecczyzny wyzdrowiało 67 osób. W minionym tygodniu do grona tych, którzy teraz zmagają się z chorobą dołączyło natomiast 41 mieszkańców.

Stolica Sądecczyzny nadal znajduje się w czerwonej strefie. Lekarze apelują do mieszkańców o przestrzeganie rygorów sanitarnych i o noszenie maseczek na ulicy. 

Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy wyjść razem z czerwonej strefy.

W pozostałych dwóch powiatach – limanowskim sytuacja jest odwrotna.

Powiat limanowski

Na Limanowszczyźnie w minionym tygodniu było więcej nowych przypadków zakażeń, niż ozdrowieńców. Jak przedstawiało się to w liczbach?

Otóż potwierdzono 86 nowych przypadków zakażeń, a 52 osoby zostały uznane za ozdrowieńców.

Powiat gorlicki

W powiecie gorlickim jest, można powiedzieć najlepsza sytuacja. W tym regionie od 24 do 30 sierpnia odnotowano 21 nowych zakażonych, a szesnaście osób wyzdrowiało.

Zgony

Jeśli chodzi o liczbę zgonów pacjentów chorujących na COVID-19 to w minionym tygodniu nie odnotowano ich w powiecie limanowskim i w powiecie gorlickim.

Natomiast w regionie sądeckim zmarło siedmioro mieszkańców.  Pięć z powiatu nowosądeckiego i dwie osoby z Nowego Sącza.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu – zdjęcie ilustracyjne, fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu