Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
15/11/2020 - 17:50

Korzenna: zakażonych koronawirusem jest teraz dwa razy więcej

Obecnie trudno znaleźć w Polsce gminę wolną od koronawirusa. Każda z nich zmaga się z realnym problemem rosnących zakażeń, które przekładają się na niepokojącą sytuację w kraju. Nie inaczej jest w Korzennej, w której przybywa chorych.

Sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem w Korzennej nabiera tempa. Z danych opublikowanych na stronie internetowej urzędu gminy wynika, że z tygodnia na tydzień zarażonych jest coraz więcej. – W ciągu niespełna dwóch tygodni liczba osób chorych na COVID-19 została podwojona, co wynika z danych uzyskanych z sądeckiego Sanepidu. Wczoraj w gminie Korzenna obecność koronawirusa potwierdzono u 106 osób – czytamy na stronie. Po weekendzie zakażonych może być jeszcze więcej.

Czytaj też: Mobilny PSZOK w Korzennej zamknięty z powodu koronawirusa

Liczba zachorowań w regionie przekłada się na rosnącą ilość pozytywnych testów na obecność COVID-19 w skali kraju. Nowych przypadków przybywa z każdym dniem. Tak dużej liczby zakażonych nie odnotowano w Korzennej od początku pandemii – jeszcze nigdy nie było tak źle. Zakażenie koronawirusem stwierdzono już w korzeńskiej parafii, w urzędzie gminy, służbie zdrowia i innych instytucjach publicznych. Zamknięto między innymi mobilny PSZOK i Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zobacz także: Korzenna: Ośrodek Pomocy Społecznej zamknięty. Teraz działa na innych zasadach

Władze gminy robią co mogą, aby ograniczyć wzrost zakażeń – dezynfekują miejsca użyteczności publicznej, a mieszkańcy unikają bezpośredniego kontaktu podczas załatwiania formalności i spraw urzędowych. Wszyscy liczymy na szybkie ustanie pandemii. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu