Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
09/04/2020 - 07:35

Krynica: w serduszka, sowy i mogą uratować życie. Do odebrania w parafii MBNP

Kryniczanki szyją maseczki, które od 9 kwietnia mieszkańcy mogą odbierać w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bawełniane i niebanalne we wzorki: serduszka, tancerki oraz sowy, wkrótce trafią do pozostałych parafii. Do akcji "Maseczka dla medyka" dołączają kolejne panie!

Akcja #maseczkidlamedyków #krynicaszyje się rozrasta. Kryniczanki szyją maseczki od kilku tygodni, nieodpłatnie, kosztem swojego czasu, bólu kręgosłupa i zmęczenia.

Jak informuje radna Iwona Grzebyk-Dulak, która zakupiła materiał, 150 maseczek uszytych przez kryniczanki trafiło do Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju, gdzie od 9 kwietnia mieszkańcy mogą je odebrać. Wkrótce kolejne partie maseczek otrzymają pozostałe parafie.

Maseczki są bawełniane, białe i kolorowe, w serduszka, tancerki i sowy, podwójne z miejscem na filtr.


Wcześniej sporo maseczek panie przekazały służbom medycznym (m.in .dla  szpitali i przychodni w Krynicy-Zdroju oraz Stacji Dializ przy ulicy Młyńskiej w Nowym Sączu), do Caritasu i podopiecznych ośrodków pomocy społecznej, a także ekspedientek.

Przy szyciu maseczek działają Renata Siemiączko, Joanna Wolff i Joanna Jaskot, koordynatorka ich przekazywania.  Szyją je też: Katarzyna Jurkowska, Janina Stach, Bożena Motyka, Kinga i Helena Musz oraz Magdalena Łazowska. Do akcji dołączają kolejne osoby, chętne do szycia i zakupu materiału.

(MK) fot. za Iwona Grzebyk-DulakDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe