Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
12/09/2020 - 16:00

Krynica Zdrój: dwa oddziały znowu przyjmują pacjentów

Dwa oddziały – pediatria i chirurgia ogólna w Szpitalu im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju znowu zaczynają normalnie działać. Przez kilka ostatnich dni były zamknięte, bo pojawił się w nich koronawirus. Dzisiaj już wiadomo, że zakażenie, na szczęście, nie rozprzestrzeniło się. Badania w kierunku wykrycia SARS CoV-2 wykonane u personelu medycznego, jak i u pacjentów wykazały, że nikt się nie zakaził. Wymazy były ujemne.

Oba oddziały zamknięto w sobotę. Przypomnijmy, że na chirurgii ogólnej zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u jednego z przebywających w nim pacjentów, a także u jednej osoby z personelu. Natomiast na pediatrii zakażenie SARS CoV-2 zdiagnozowano u jednej osoby z personelu.

Czytaj także: Krynica Zdrój: dwa oddziały w szpitalu zamknięte. Jaki powód?

W związku z tym przebadany został cały personel medyczny, jak i pacjenci. Zostały od nich pobrane wymazy w kierunku wykrycia wirusa SARS – CoV-2.

Dyrekcja szpitala dysponuje już wynikami.

Na szczęście ani jedna osoba z personelu medycznego, jak i ani jeden pacjent leczony w jednym bądź drugim oddziale nie zakaził się tym groźnym wirusem.

- Przebadany personel jest zdrowy – mówi Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy-Zdroju. – Wszystkie osoby mają wynik ujemny. Taka sama sytuacja jest w przypadku pacjentów, którzy przebywają na tych dwóch oddziałach. Dlatego też dzisiaj, od godz. 19 te dwa oddziały będą już funkcjonowały normalnie. Środki bezpieczeństwa, jakie stosowane są w naszej placówce zdały egzamin. Mam tutaj na myśli zabezpieczenia sanitarne, jakie stosuje nasz personel.

Od dzisiaj, od godziny 19.00 pacjenci będą już przyjmowani do tych oddziałów.

(i.michalec@sadeczanin.info, fot. Szpital w Krynicy-Zdroju)Dziękujemy za przesłanie błędu