Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
02/07/2020 - 15:20

Krynica Zdrój: na terenie szpitala robią koronatesty mieszkańcom Sądecczyzny

Na terenie Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju został uruchomiony punkt "drive-thru". Wymazy na obecność koronawirusa są pobierane dzisiaj i jutro od mieszkańców między innymi gminy Podegrodzia.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na terenie Podegrodzia miało się również pojawić nowe, większe ognisko zakażenia COVID-19, jedno z miejsc organizacji przyjęć weselnych.

- Przyszliśmy z pomocą sądeckiemu Sanepidowi - mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. – W namiocie ustawionym na terenie naszego szpitala są prowadzone wymazy mieszkańców gminy Podegrodzie. Będą trwały jeszcze jutro. Wspiera nas w tym straż pożarna i policja. Wymazy pobiera dwóch pracowników krynickiego szpitala w pełnym zabezpieczeniu sanitarno-epidemiologicznym.

Zobacz też: Nawojowa - byli na weselu, teraz są na kwarantannie

Przypomnijmy punkty „drive-thru” działają w całej Polsce od 11 maja. To miejsca, z których mogą skorzystać osoby przygotowywane do planowych zabiegów, jak również te, przebywające na kwarantannie, które muszą mieć wykonane wymazy. Z punktów takich korzystają również osoby, które mają zaplanowany pobyt w sanatorium, a wykonany wymaz to warunek konieczny.

Badanie jest bezpłatne. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. (i.michalec@sadeczanin.info). Fot. PDKDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020