Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
24/10/2020 - 14:05

Lawina zakażonych na Sądecczyźnie, zmarło osiem osób z Nowego Sącza i powiatu

W Małopolsce, w ciągu kilkudziesięciu ostatnich godzin zmarło łącznie 21 osób, które chorowały na koronawirusa. Trzynaście z nich miało choroby współistniejące. Prawie połowa nich to mieszkańcy subregionu sądeckiego. Odeszło siedmioro mieszkańców powiatu nowosądeckiego, jedna osoba mieszkająca w Nowym Sączu i jedna w powiecie limanowskim.

Wśród 21 zmarłych w ciągu ostatniej doby są osoby w wieku od 44 do 96 lat. Od początku trwania pandemii odeszło w Małopolsce 444 osoby. Część z nich miała choroby współistniejące.

Czytaj także: Ponad półtora tysiąca nowych zakażeń! Największy dobowy przyrost w Małopolsce

Wojewódzki Sanepid podał dzisiaj rano, że do grona zakażonych koronawiriusem w Małopolsce dołączyły 1484 osoby. Nadal mamy lawinę nowych zakażonych w Krakowie (dziś 396 nowych przypadków), ale bardzo dużo jest nowych potwierdzonych zakażeń w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 40 nowych przypadków SARS CoV-2 w Nowym Sączu i 64 w powiecie nowosądeckim. Tylu chorych na Sądecczyźnie już dawno nie zdiagnozowano w ciągu jednego dnia.

Obecnie w Nowym Sączu mamy 351 aktywnych przypadków. W kwarantannie znajduje się 588 osób. W ciągu ostatniej doby nikt z Sądecczyzny nie dołączył do grona ozdrowieńców.

Czytaj także: W Nowym Sączu zaczyna działać drugi punkt pobrań. Gdzie?

Od początku trwania pandemii w Małopolsce na koronawirusa zdiagnozowano u 31378 osób.

 Aktywne zakażenia w gminach powiatu nowosądeckiego (w nawiasie przyrost w ciągu ostatniej doby; stan na 11:15, dane z PSSE w Nowym Sączu):

Gmina Chełmiec: 104;
Gmina Gródek nad Dunajcem: 21;
Gmina Grybów: 54;
Gmina Kamionka Wielka: 93;
Gmina Korzenna: 25;
Gmina Krynica-Zdrój: 71;
Gmina Łabowa: 23;
Gmina Łącko: 48;
Gmina Łososina Dolna: 29;
Gmina Muszyna: 60;
Gmina Nawojowa: 32;
Gmina Piwniczna Zdrój: 14;
Gmina Podegrodzie: 52;
Gmina Rytro: 20;
Gmina Stary Sącz: 101.

powiecie limanowskim do grona zakażonych dołączyło w ciągu ostatniej doby aż 48 kolejnych mieszkańców, ale jest też 19 nowych ozdrowieńców z tego powiatu.

Obecnie w powiecie limanowskim jest 675 aktywnych przypadków. Niestety, z każdym dniem w tym powiecie przybywa wielu nowych zakażonych. Kwarantanną objętych jest obecnie 449 osób.

Powiat gorlicki

I w tym regionie także jest sporo nowych zakażonych SARS CoV-2.  Dzisiaj to 39 osób. Nie ma natomiast nowych ozdrowieńców.

Liczba nadal aktywnych zakażeń w powiecie (w nawiasie liczba wszystkich potwierdzonych do tej pory zakażeń; stan na godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie):

powiat gorlicki: 358 (560).

Wojewódzki Sanepid poinformował dzisiaj o śmierci 21 osób, w wieku od 44 do 96 lat, z powiatu nowosądeckiego (7 osób), Krakowa (6), powiatu krakowskiego (2), olkuskiego (1), limanowskiego (1), myślenickiego (1), wielickiego (1), Nowego Sącza (1) i Tarnowa (1). Trzynaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 444.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu