Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
08/07/2020 - 12:45

Łososina Dolna: urząd gminy zamknięty. Pracownik ma koronawirusa

Znamy wyniki testu na koronawirusa jednego z pracowników urzędu gminy w Łososinie Dolnej. Mieszkańcy, którzy w ostatnich dniach byli w urzędzie, powinni zachować szczególną ostrożność.

Od wczoraj, tj. od 7 lipca, kontakt z urzędem gminy w Łososinie Dolnej jest możliwy tylko telefonicznie lub mailowo. W sytuacjach pilnych, szczególnie w sprawach dotyczących akt stanu cywilnego, w których zwykle konieczny jest osobisty kontakt zainteresowanego z pracownikiem urzędu, obsługa będzie możliwa, jednak wyłącznie po telefonicznym umówieniu się z pracownikiem na konkretny dzień i godzinę. Dlaczego?

Jedna z osób pracujących w urzędzie ma koronawirusa – wczoraj gmina otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu. Pracownicy, którzy mieli bezpośrednią styczność z osobą zakażoną zostali poddani kwarantannie. W następnej kolejności zostaną u nich przeprowadzone testy, których wyniki zadecydują o dalszym postępowaniu.

Czytaj też: Łososina Dolna: klamka zapadła. W gminie powstanie nowoczesny PSZOK

Mieszkańcy, którzy w ostatnich dniach odwiedzili urząd gminy w Łososinie Dolnej, nie kwalifikują się do objęcia kwarantanną (zgodnie z ustaleniami Sanepidu). Jednak w razie wystąpienia jakichkolwiek podejrzanych objawów mieszkańcy są proszeni o kontakt z Sanepidem lub oddziałem zakaźnym sądeckiego szpitala.

k.kos@sadeczanin.info, fot. screen Google MapsDziękujemy za przesłanie błędu