Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
12/08/2020 - 16:05

Małopolska: dzisiaj najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koroną

W Polsce mamy dzisiaj 715 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Małopolska jest, niestety, województwem, w którym jest ich najwięcej - 173.

Najwięcej jest w powiecie nowotarskim - 37. Równie wysoka liczba nowych zdiagnozowanych przypadków jest na Sądecczyźnie.

Spośród 173 nowych potwierdzonych zakażeń w województwie małopolskim, wirusa z Wuhan stwierdzono u 79 kobiet i 94 mężczyzn, w wieku od 2 miesięcy do 79 lat, z powiatów: nowotarskiego (37 osób), nowosądeckiego (36 osób), Krakowa (33 osoby), Nowego Sącza i powiatu bocheńskiego (po 17 osób), powiatu wielickiego (6 osób), oświęcimskiego i tatrzańskiego (po 4 osoby), gorlickiego, myślenickiego, olkuskiego i wadowickiego (po 3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego, krakowskiego, proszowickiego, suskiego i tarnowskiego (po 1 osobie).

Zobacz też: Wyjdziemy z czerwonej strefy; wszyscy, wspólnie

Siedem osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. W Małopolsce zmarły kolejne dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. Walkę z groźnym wirusem przegrali: 61-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego (z Trzetrzewiny) i 83-letni z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym od początku pandemii na COVID-19 w Małopolsce zmarły 83 osoby.

Dzisiaj w województwie mamy dziewiętnastu ozdrowieńców. Najmłodszy z nich ma miesiąc, a najstarszy 83 lata. Są to osoby z: powiatu tarnowskiego i wadowickiego (po 4 osoby), Krakowa i powiatu limanowskiego (po 3 osoby), powiatu nowotarskiego (2 osoby) oraz powiatów: dąbrowskiego, krakowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 1952 ozdrowieńców. Sprawdź liczbę aktywnych przypadków w gminach Sądecczyzny (dzisiaj – godz. 9.30):

[email protected], fot. Pixabay.com - zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe