Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
15/11/2022 - 12:40

Maseczki zostaną z nami na dłużej, chociaż koronawirus nie zagraża

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, zapowiada, że obowiązek noszenia maseczek w przychodniach, szpitalach i aptekach, będzie obowiązywał przynajmniej do końca marca przyszłego roku. Maseczki mają nas bronić nie tylko przed covidem.

Jak podaje Adam Niedzielski, obecnie liczba hospitalizacji związanych z COVID-19 spadła poniżej tysiąca. Tygodniowo odnotowywanych jest około 2,5 tysiąca zakażeń. Według ministra zdrowia, jest to dowód na to, że prognozy resortu na jesień sprawdziły się.

Niedzielski dodał, że przebieg epidemii koronawirusa jest łagodniejszy. Minister zaznaczył także, że zakażenia wykazywane w raportach nie są zagrożeniem dla systemu opieki zdrowotnej. Wielu Polaków już zdążyło zapomnieć o wirusie. Maseczki, bez których wcześniej nie wolno było ruszać się z domu, leżą zapomniane w kieszeniach.

Mimo tego, Adam Niedzielski zapowiedział, że przynajmniej do końca maja 2023 roku zostanie przedłużony obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką. Obecnie maseczki musimy nosić w szpitalach, przychodniach i aptekach.

Zdaniem szefa resortu zdrowia, maseczki pomogą nam walczyć nie tyle z koronawirusem, co z grypą. - Maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV – mówił Niedzielski w rozmowie z PAP-em.

- Przypadków COVID-19 jest mało, ale grypa czy wirus RSV zbiera żniwo. Utrzymanie maseczek w tym kontekście ma sens, szczególnie w przychodniach, szpitalach i aptekach, w podmiotach leczniczych, gdzie spotykają się chorzy ludzie – tłumaczył Adam Niedzielski.

Tylko w pierwszym tygodniu listopada w Polsce zanotowano 100 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Ponad 400 osób trafiło z tego powodu do szpitali. Więcej piszemy o tym tutaj: Ponad 100 tysięcy zakażeń w jeden tydzień! I nie chodzi o koronawirusa

Sezon grypowy trwa od października do maja. Natomiast szczyt zachorowań przypada od stycznia do marca. ([email protected], fot. Pixabay)







Dziękujemy za przesłanie błędu