Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
27/01/2024 - 16:30

Muszyna i Krynica włączają się w 32. Finał WOŚP. Charytatywna zbiórka w niedzielę, będzie się działo!

Muszyna i Krynica włączają się w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra w niedzielę, 28 stycznia. Tym razem pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”, wolontariusze z całej Polski połączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel.

Muszyna i Krynica włączają się w 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Tym razem Orkiestra Jurka Owsiaka zagra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Wolontariusze z całej Polski połączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel. 

W Krynicy wolontariusze raz pierwszy kwestowali w 2001 roku. Tradycyjnie, sztab WOŚP znajduje się w budynku Branżowej Szkoły I stopnia, przy ulicy Szkolnej 3, a jego szefową jest Agata Król Mirek. 

Zbiórce pieniędzy do puszek towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne oraz licytacje. W uzdrowisku pod Górą Parkową, w Parku Nitribitta rozpocznie je Ekstremalna Grupa Teatralna z Berestu, w wykonaniu której o godz. 14.30 zobaczymy "Współczesne Jasełka". Na scenie wystąpią też: wokalistka Ewa Novel (godz. 15.45), grupa wokalna "Żródlane Słowiki" (godz.16.15), a także raper Jano (18.30) i Zespół Comers.

Punktualnie o godz. 20 wysłane zostanie laserowe światełko do nieba. Program artystyczny przygotowało Centrum Kultury w Krynicy. 

Natomiast w Muszynie sztab WOŚP mieści się w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Kity 17, a jego szefową jest Izabela Bajorek. 

W programie artystycznym znalazły się koncerty w wykonaniu zespołów działających przy Centrum Kultury i Czytelnictwa, pokazy tańców, a także kiermasz rękodzieła i wypieków w Domu Starostów. (MK), fot (MK), plakaty. 
 Dziękujemy za przesłanie błędu