Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
16/10/2020 - 12:15

Muszyna, Krynica: czerwona strefa, a co z leczeniem sanatoryjnym?

W powiecie nowosądeckim, w którym od soboty (17 października) obowiązywać zacznie strefa czerwona, funkcjonują sanatoria m.in.: w Muszynie, Żegiestowie i Krynicy-Zdroju, które nie przerywają działalności.

Na terenie powiatu nowosądeckiego, który od soboty (17 października) objęty będzie strefą czerwoną działają sanatoria m.in.: w Muszynie, Żegiestowie i Krynicy-Zdroju. Uzdrowiska te nie przerywają swojej działalności.  NFZ informuje, że placówki nadal będą tam leczyć i prowadzić rehabilitację pacjentów. Skierowania są więc aktualne.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2020 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w powiatach zakwalifikowanych do strefy czerwonej nie obowiązuje zakaz prowadzenia leczenia uzdrowiskowego i rehabilitacji uzdrowiskowej.  Przed rozpoczęciem leczenia sanatoryjnego (nie wcześniej niż 6 dni) każdy pacjent powinien wykonać test w kierunku COVID-19. 

Testy są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do ich diagnostycznego wykonania w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

Leczenie w uzdrowiskach prowadzone jest zgodnie z wytycznymi sanitarnymi sanepidu. Kuracjuszy obowiązują takie same zasady jak mieszkańców strefy czerwonej. Resort zdrowia co pewien czas aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach.

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu