Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
19/04/2024 - 12:15

Najmodniejsze fryzury na Sądecczyźnie - wiosna 2024

Stylizacja włosów to nie tylko kwestia estetyki, ale także sposobu wyrażania siebie. Wiosną 2024 na Sądecczyźnie fryzjerzy wiedzą, że odpowiednio dobrana fryzura może być kluczem do oszałamiającego wizerunku. W naszym artykule przedstawiamy najgorętsze trendy, które zawładnęły sercami mieszkanek i mieszkańców tego regionu, inspirując ich do świeżych metamorfoz. Odkryj najmodniejsze fryzury w sezonie, które dodadzą Twojemu wiosennemu lookowi niepowtarzalnego charakteru!

Najmodniejsze upięcia wiosną 

Wiosna to czas ożywienia, dlatego niezwykle istotne jest, aby stylizacja włosów odzwierciedlała tę pełną energii porę roku. Wśród najmodniejszych fryzur na Sądecczyźnie wiosną 2024 szczególne miejsce zajmują intrygujące upięcia, które nie tylko dodają lekkości wyglądowi, ale także pozwalają eksperymentować z różnymi stylami. 

Doświadczona fryzjerka z Sądecczyzny, Aneta Kaczmarczyk opisuje najmodniejsze upięcia: „W tegorocznych trendach dla kobiet króluje przede wszystkim wygoda. Do gry wkraczają m.in. wygładzone upięcia z kokiem, kucykiem albo warkoczem. 

Najlepiej na zmianę z popularnymi kokardami, które ozdabiają fryzury half-up, że (spięta górna połowa kosmyków) Do trendów powracają również bardzo wysokie uczesania w nowoczesnej wersji, np. formie modnych upięć włosów z grzywką”.

Zapytana o fryzury wybierane przez swoje klientki w obecnym sezonie twierdzi, że są takie, które podążają za trendami, ale wiele z nich preferuje wygodne i standardowe fryzury, których wola nie zmieniać. Często jest to związane z upięciami i strzyżeniami wybieranymi od lat. Część kobiet boi się zmian, a część wybiera znane rozwiązania z przyzwyczajenia i wygody.  

Wiosna 2024 to czas, kiedy możemy powrócić do lat 70, choćby tzw. boba (na wyprostowanych lub lekko falowanych włosach), czy do klasycznego balayage z lat 90. Podobnie ze wspomnianym wcześniej upięciem half-up, które cieszyło się popularnością w latach 90. Polega ono na związaniu części (często połowy) kosmyków w kucyka na czubku głowy, gdy pozostałe włosy swobodnie opadają. Tego typu rozwiązanie optycznie dodaje włosom objętości. 

Strzyżenia, dodające świeżości 

 W obecnym sezonie istnieje kilka trendów, jeśli chodzi o strzyżenia. Jednym z nich jest już wspomniany bob — w wersji z włosami wyprostowanymi lub podkręconymi lokówką, zarówno na krótkich, średnich jak i długich włosach (nie jest prawdą, że bob sprawdza się tylko na włosach do szyi). Innym, ciekawym rozwiązaniem jest butterfly haircut, czyli  inaczej "skrzydła motyla" lub "cięcie motylek". Polega na mocnym cieniowaniu włosów, tak że opadające, kaskadowe warstwy mają imitować skrzydła motyla.

Fryzura dodaje włosom niezwykłej lekkości. Kolejnym trendy jest kitty cut. To cięcie charakteryzuje się wielopoziomowym strzyżeniem, znaczną objętością oraz średnią długością – dochodzącą do ramion i obojczyków. To rodzaj fryzury między klasycznym bobem a popularnym szczególnie w dekadzie lat 90. strzyżeniem „The Rachel”.

Przednie pasma włosów są dłuższe, co subtelnie podkreśla cechy twarzy. Dzięki zastosowaniu warstw fryzura zyskuje głębię, a strzyżenie pozwala na swobodny ruch kosmyków. Efekt końcowy jest nieco rozpuszczony i lekki, niezobowiązujący. Jak wykonać tego rodzaju cięcie możesz zobaczyć na poniższym filmiku. 

Dziękujemy za przesłanie błędu