Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
20/05/2024 - 10:20

Nawet nie wiesz, ilu z nas niedosłyszy. Zrób badanie słuchu w Miasteczku Zdrowia

Nawet nie wiecie, ilu z nas cierpi na niedosłuch. Dane są zatrważające, bo dotyczą nie tylko osób starszych, ale również dzieci i nastolatków, które za nic sobie mają opłakane efekty słuchania głośno muzyki przez słuchawki. Dziś w Miasteczku Zdrowia można zrobić darmowe badania słuchu. Zapraszamy.

O możliwości zrobienia cytologii i badania PSP pisaliśmy w publikacji Zrób bezpłatnie cytologię i badanie PSA. BADABUS czeka na Miasteczku Zdrowia już w najbliższy poniedziałek, o darmowych badaniach gęstości kości w artykule Bezpłatne badanie: „Zmierz Się” z osteoporozą na Seminarium o Zdrowiu Sądeczan. Ale na tym nie koniec oferty Miasteczka Zdrowia, bo są tu też do Waszej dyspozycji dwa punkty, w których bezpłatnie będziecie mogli sprawdzić swój słuch. Badania będą wykonywać na w sali nr 32 specjaliści z ACS Audika Sp. z o.o. a w Słuchobusie kolejni z Marmed Gorlice. 

Badanie zaczyna się od sprawdzenia drożności i prawidłowości funkcjonowania kanałów słuchowych a potem badanemu nakłada się na uczy słuchawki i sprawdza, jak słyszy.

- Badanie robimy na częstotliwości 500 herców, 1000 herców, 2000 herców i 4000 herców. To są podstawowe częstotliwości, które mówią nam czy pojawia się już jakiś ubytek słuchu, czy dzieje się coś niepokojącego. Natomiast pełny obraz sytuacji, pełne badanie słuchu najlepiej wykonać w gabinecie ciszy protetyki słuchu ponieważ tam badamy zdecydowanie więcej częstotliwości o różnej mocy decybeli – wyjaśnia Aneta Waś z Marmedu. 

Dobre zdrowie to dłuższe życie dla rodziny! Zrób darmowe badanie PSA na Miasteczku Zdrowia

Miasteczko jest otwarte do godziny 17. Badania są bezpłatne, ale ze względów organizacyjnych, wszyscy, którzy są nimi zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się do recepcji Miasteczka Zdrowia po odbiór opaski. Recepcja działać będzie w sali gimnastycznej (budynek B).

([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu