Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
29/06/2020 - 20:15

Nawojowa: Byli na weselu, teraz mają kwarantannę

Wybrali się w Boże Ciało na przyjęcie weselne w Nawojowej. Teraz są objęci kwarantanną. Zakażenie COVID-19 potwierdzono u dziewięciu osób. Jeden z gości, senator Wiktor Durlak, uniknął zakażenia.

W przyjęciu uczestniczyło ponad 100 osób. Okazało się, że jedna z nich była zakażona koronawirusem – informuje Radio Kraków.

W związku z tym wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną. W izolacji przebywają także najbliżsi tych osób oraz pracownicy domu weselnego. To w sumie 163 osoby, które sukcesywnie będą przechodziły testy na obecność koronawirusa. 

Okazało się również, że w tym przyjęciu weselnym brał udział senator PiS Wiktor Durlak. Przez ostatnie dni aktywnie uczestniczył w wielu wydarzeniach na terenie powiatu nowosądeckiego. Skontaktowaliśmy się z parlamentarzystą, nie odmówił rozmowy. Wiktor Durlak zapewnił nas, że jest zdrowy. Test, który został mu wykonany na obecność koronawirusa dał wynik negatywny.

- Owszem uczestniczyłem w przyjęciu weselnym 11 czerwca w Nawojowej – powiedział portalowi Sądeczanin.info senator Wiktor Durlak. – Od tego czasu minęło czternaście dni i w ostatnią sobotę zadzwonił do mnie powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Sączu. Od niego dowiedziałem się, że są potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem i dlatego muszę wykonać test na obecność COVID-19.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem wykonałem taki test w sądeckim szpitalu. Pobrano mi wymaz do badania. Na drugi dzień wieczorem znałem wynik. Test wykazał, że nie jestem zakażony koronawirusem. Jestem zdrowy, czuję się dobrze. Zdrowa jest także moja rodzina. Jak podaje Radio Kraków pacjentem zero tego ogniska zachorowań, jest prawdopodobnie mieszkaniec Berestu. W tej miejscowości kwarantanną objęto około 160 osób.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021