Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
26/11/2020 - 12:05

No wreszcie. Mała liczba nowych potwierdzonych przypadków w naszym regionie

Z porannego raportu o nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, jaki dzisiaj opublikowało Ministerstwo Zdrowia wynika, że Małopolska przesunęła się z miejsca ósmego na jedenaste, jeśli chodzi o województwa, w których jest najwięcej nowych zakażonych. W ciągu ostatniej doby w laboratoriach potwierdzono kolejnych 914 mieszkańców, którzy dowiedzieli się, że chorują na COVID-19.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin zmarło czterdzieści osób, które były zakażone koronawirusem. Wśród nich 26 osób miało choroby współistniejące. Czternaście osób zmarło na COVID - 19.

Czytaj także: Nowy system raportowania od dzisiaj. Dane przekazują laboratoria

Nowy Sącz

W Nowym Sączu walkę z chorobą rozpoczęło następnych 15 mieszkańców miasta. Nas szczęście dzisiaj nie ma informacji o nowych zgonach w naszym mieście.

Powiat nowosądecki

Ministerstwo Zdrowia podało, że na Sądecczyźnie jest potwierdzonych kolejnych 35 zakażeń. Odnotowano też jeden zgon osoby, która miała choroby współistniejące.

Powiat limanowski

Czytaj także: Sącz: od grudnia więcej łóżek dla chorych ze schorzeniami innymi niż COVID

W powiecie limanowskim mamy zdecydowanie więcej nowych potwierdzonych zakażeń, bo czterdzieści. Jedna osoba zmarła na COVID – 29.

Powiat gorlicki

W powiecie gorlickim w ciągu ostatnie zakażenie koronawirusem wykryto u 14 mieszkańców tego powiatu. Nie odnotowano zgonów.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu