Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
25/11/2021 - 12:20

Nowy Sącz: coraz więcej pacjentów z COVID-19 trafia na intensywną terapię

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu coraz więcej osób zakażonych koronawirusem trafia, niestety na Oddział Intensywnej Terapii. Obecnie jest w nim hospitalizowanych dziewięciu pacjentów z COVID-19, wymagających specjalistycznego leczenia.

Czwarta fala pandemii szaleje. Tylko ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono wg. dzisiejszych danych Ministerstwa zdrowia u 28 128 osób. W Małopolsce zachorowało 2332 kolejnych mieszkańców.

Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu dysponuje obecnie osiemdziesięcioma dwoma łóżkami dla pacjentów z COVID-19. Taka baza łóżkowa jest od tego poniedziałku. Kolejne łóżka zostały wygospodarowane na Oddziale Pulmonologii.

- Obecnie zajętych jest 66 łóżek covidowych – mówi Agnieszka Zelek Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala. – Ponadto w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oczekuje sześciu pacjentów na wyniki testu w kierunku SARS CoV-2. Sytuacja zmienia się dosłownie z godziny na godzinę.

Natomiast zaczyna się, niestety zwiększać liczba pacjentów z COVID-19, którzy muszą być leczeni w Oddziale Intensywnej Terapii.

- Obecnie w tym oddziale jest hospitalizowanych dziewięciu pacjentów, a przygotowanych łóżek było cztery – dodaje rzeczniczka.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu