Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
27/06/2020 - 16:50

Nowy Sącz: część mieszkańców przeprosiła się z maseczkami. Nowi zainfekowani

Część mieszkańców wzięła sobie do serca apele lekarzy i służb sanitarnych o to, aby nie lekceważyć obostrzeń obowiązujących w dobie pandemii. W Nowym Sączu można zauważyć na ulicach, że więcej osób ponownie zaczęło chodzić w maseczkach. Chronią się, zakrywając usta i nos nie tylko osoby starsze. Mimo to, w ostatnich dniach sądecki Sanepid odnotował zdecydowanie więcej zachorowań na COVID-19.

Wczoraj do grona zakażonych osób w regionie dołączył jeden mieszkaniec Nowego Sącza i dwóch mieszkańców powiatu nowosądeckiego.

Dzisiaj, jeśli chodzi o Sądecczyznę jest jeszcze gorzej. Jak wynika z porannego danych Sanepidu było sześć nowych potwierdzonych przypadków.

Czytaj także: Coraz więcej zakażonych koronawirusem na Sądecczyźnie!

Tak więc, od początku trwania pandemii na Sądecczyźnie mamy już 42 osoby, u których zostało zdiagnozowane zakażenie koronawirusem. Z tego grona trzydziestu mieszkańców pokonało chorobę, ale dwanaście nadal z nią walczy.

W Nowym Sączu do tej pory potwierdzono zakażenie CoVID-19 u 29 mieszkańców, z których 28 wyzdrowiało.

- W ostatnich dniach liczba zakażonych koronawirusem w naszym regionie rzeczywiście się zwiększyła – mówi Mateusz Wójcik, powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Sączu. – Obecnie, we wszystkich tych przypadkach prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne, ustalamy z kim te osoby się kontaktowały. Jak już wspomniałem dochodzenie trwa. Musimy zebrać więcej informacji, aby móc powiedzieć, czy te zachorowania mają ze sobą coś wspólnego.

Wśród sześciu nowych zakażonych z powiatu nowosądeckiego są dwie mieszkanki w wieku 58 i 83 lata i czterech mieszkańców w wieku 52, 54, 65 i 87 lat.

- Te osoby są objęte kwarantanną i leczone w izolacji domowej – dodaje szef sądeckiego Sanepidu.

Wczoraj do grona mieszkańców Nowego Sącza, u których wynik testu na koronawirusa dał wynik pozytywny dołączył 39-letni mężczyzna. On również objęty jest kwarantanną. Jest izolowany od otoczenia.

Szef sądeckiego Sanepidu jeszcze raz uczula, aby nie lekceważyć obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

- Nie zapominajmy o reżimie sanitarnym – mówi nasz rozmówca. – Epidemię mamy cały czas. Ona się nie zakończyła. Potwierdzają to, niestety nowe zachorowania. Uczulam mieszkańców naszego regionu. Rozsądek, rozsądek i jeszcze raz rozsądek. Zachowujemy ostrożność.

[email protected], fot. europarl.eu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe