Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
22/11/2021 - 17:50

Nowy Sącz: do punktów wymazowych ustawiają się kolejki

Czwarta fala pandemii koronawirusa przybiera, niestety na sile. Coraz więcej mieszkańców subregionu sądeckiego dowiaduje się, że zmaga się z koronawirusem. Są również wśród nich też osoby, które szczepiły się przeciw COVID-19. Coraz więcej osób zgłasza się do punktów pobrań, w których można wykonać wymaz w kierunku SARS CoV-2.

Minionej doby w Polsce potwierdzono 12334 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W Małopolsce o chorobie COVID-19 dowiedziało się 1058 mieszkańców województwa.

W subregionie sądeckim najwięcej nowych przypadków tej groźnej choroby potwierdzono w powiecie nowosądeckim. Na COVID-19 zachorowało czterdziestu mieszkańców Sądecczyzny. W Nowym Sączu o chorobie dowiedziało się 20 nowosądeczan, w powiecie limanowskim 17 osób, a w powiecie gorlickim 21.

Coraz więcej osób zgłasza się do punktów wymazowych. To jest już, niestety zauważalne.

W Nowym Sączu taki punkt działa między innymi na terenie Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego. Został on uruchomiony w ubiegłym roku. W pierwszych miesiącach pandemii, kiedy bardzo szybko rosła liczba nowych zakażeń koronawirusem, ustawiała się do niego długa kolejka osób, które chciały zrobić sobie wymaz w kierunku SARS COV-2.

Punkt wymazowy na terenie sądeckiego szpitala działa nieprzerwanie. Przypomnijmy, że mieści się w budynku, w którym jest Oddział Chorób Zakaźnych (ul. Młyńska 5).

- Dziennie do punktu wymazowego zgłasza się około sto osób – powiedziała Sądeczaninowi.info Agnieszka Zelek Rachtan, rzecznik prasowy sadeckiego szpitala.

Od 15 listopada br. obowiązuje nowy harmonogram przyjęć pacjentów w szpitalnym punkcie wymazowym.

Godziny przyjęć : poniedziałek  - piątek od godz. 9 do 14;  sobota i niedziela – punkt czynny w godzinach od 9 do 11.

Między innymi punkt pobrań Drive -Thru działa również przy ul. Nadbrzeżnej 36 w Nowym Sączu. Jak informują nas czytelnicy ustawiają się tam już kolejki samochodów.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. czytelnik.Dziękujemy za przesłanie błędu