Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
20/05/2020 - 12:30

Nowy Sącz: koronawirus koronawirusem. A co z zachorowaniami na grypę?

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 24 i 25 lat z powiatu nowosądeckiego dołączyło do grona ozdrowieńców, którzy przezwyciężyli chorobę COVID-19. Mamy również kolejny zgon w Małopolsce spowodowany wirusem z Wuhan. Zmarła 86-letnia mieszkanka powiatu oświęcimskiego. Jak się to ma do liczby zachorowań na grypę?

Nowi ozdrowieńcy z Sądecczyzny byli leczeni w izolacji domowej. Obecnie w Małopolsce jest 629 mieszkańców Małopolski, którzy pokonali koronawirusa.

Czytaj także: Koronawirus raport: na takie informacje czekaliśmy z niecierpliwością

Mamy też kolejną osobę, która zakaziła się koronawirusem. Jest to mieszkanka powiatu chrzanowskiego. Leczona jest w izolacji domowej.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Małopolsce od początku trwania pandemii wzrosła do 1150 osób. Natomiast liczba zgonów od początku trwania pandemii wzrosła do 40.

Dzisiaj wojewódzki Sanepid podał, że zmarła 86 – letnia mieszkanka powiatu oświęcimskiego. Pacjentka odeszła w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. W Małopolsce mamy, na szczęście, coraz mniej osób, u których badanie laboratoryjne potwierdziło zakażenie koronawirusem i coraz więcej ozdrowieńców.

Podczas pandemii koronawirusa jak gdyby na dalszy plan zeszły inne choroby – chociażby grypa. W okresie od 8 do 15 maja w Małopolsce na grypę i infekcję przypominającą grypę (podejrzenie grypy) zapadło 802 mieszkańców województwa.

Z tej liczby tylko jedna osoba była hospitalizowana. Był to pacjent z powiatu nowotarskiego. Na szczęście nie odnotowano żadnego zgonu. Najwięcej zachorowań w tym okresie na grypę i podejrzenie grypy odnotowano w Krakowie. W stolicy województwa zachorowało 108 osób. Sporo było także w powiecie proszowickim – 85.

W Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim zachorowało 17 osób. W powiecie limanowskim nie odnotowano żadnego takiego zachorowania, a w powiecie gorlickim – 5.

[email protected], fot. Pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu