Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
26/07/2021 - 15:10

Nowy Sącz: szczepimy się powoli i niechętnie. A tak było w Parku Strzeleckim

239 osób zaszczepiło się wczoraj przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie, ustawionym w gwarnym Parku Strzeleckim. Dużo? Mało? Ustawiały się kolejki

Przypomnijmy, że jest to druga taka akcja, jaką Urząd Miasta w Nowym Sączu zorganizował w zrewitalizowanym Parku Strzeleckim. Szczepienia trwały od rana do późnych godzin popołudniowych.

- Chętnych naprawdę nie brakowało. Były też takie momenty, że przed namiotami, w których było prowadzone szczepienie ustawiały się kolejki – powiedział Sądeczaninowi Mateusz Migacz z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Także księża w kościołach informowali o akcji w parku.

W akcji brały udział dwa zespoły szczepienne. Chętni mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson and Johnson albo szczepionką firmy Pfizer (pierwszą i drugą dawką).

Jak dowiedział się Sądeczanin do końca wakacji, co niedzielę w sądeckim ratuszu będą prowadzone takie akcje szczepienne. Nie trzeba będzie się wcześniej rejestrować. Do dyspozycji będą szczepionki firm Johnson and Johnson i Pfizer.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Wydział Zarządzania Kryzysowego UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu