Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
03/11/2019 - 14:45

Nowy Sącz: w tym nowoczesnym budynku na świat będą przychodziły dzieci

Już bliżej, niż dalej. Koniec marca przyszłego roku, to termin oddania do użytku nowego pawilonu ginekologicznego – znajdującego się na terenie sądeckiego szpitala.

Dużo zmieniło się od czasu, kiedy na teren szpitala wjechały ciężkie maszyny i zaczęły wyburzać nieużytkowaną pralnię.

To właśnie na jej miejscu wybudowano nowoczesny budynek, do którego dosłownie za kilka miesięcy przeprowadzą się oddziały znajdujące się w starym pawilonie ginekologiczno-położniczym. Tamten budynek lata świetności dawno ma już za sobą. Kiedy, po przeprowadzce pawilon opustoszeje, to czeka go kapitalny remont. Takie są plany dyrekcji sądeckiego szpitala.

Czytaj także: tego nikt się nie spodziewał. Co odkryto na dziedzińcu szpitala?

A nowy pawilon ginekologiczno-położniczy zmienia się dosłownie z każdym dniem. Nie jest to już, co można zobaczyć na zdjęciach, szary budynek. Powoli zaczyna cieszyć oko. Jest połączony przewiązką z oddanym przed kilku laty do użytku budynkiem Centrum Onkologii.

Dyrektor sądeckiego szpitala Lidia Zelek jest zadowolona z tempa prac. Inwestycję realizuje bardzo solidnie firma budowlana z Maciejowej w gminie Łabowa.

- Prace posuwają się do przodu - mówi szefowa sądeckiego szpitala. - Nie ma żadnych opóźnień i to mnie cieszy. Termin oddania do użytku nowego pawilonu został wyznaczony na koniec marca przyszłego roku.  

Nowoczesny budynek ma trzy kondygnacje. Będzie spełniał standardy XXI wieku. Będą w nim funkcjonowały oddziały: ginekologiczno-położniczy, ginekologii onkologicznej, neonatologii z IT oraz poradnie ginekologiczno-położnicza, a także dla noworodków, izba przyjęć oraz duże archiwum, które pomieści dokumentację medyczną pacjentów.

Wartość tego zadania zamknie się kwotą ponad 35,5 mln złotych.

[email protected], fot. IM.

Nowy pawilon ginekologiczno-położniczy robi wrażenie
Już bliżej, niż dalej. Koniec marca przyszłego roku, to termin oddania do użytku nowego pawilonu ginekologicznego – znajdującego się na terenie sądeckiego szpitala.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)