Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
25/08/2020 - 18:15

Nowy Sącz/Krynica: szpitale doposażone w specjalistyczny sprzęt. To nie koniec

Kardiomonitory, aparaty RTG i USG, a także inne specjalistyczne urządzenia otrzymały dwa szpitale w naszym regionie. Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu i Szpital w Krynicy-Zdroju. Sprzęt został dostarczony już do placówek. Zakup zrealizowano częściowo w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Na pakiet medyczny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przeznaczono 190 mln złotych. Wsparcie trafiło do 47 placówek w całym województwie, w tym do szpitali oraz służb ratunkowych.

Czytaj także: Krynica Zdrój: szpital przejął opiekę nad prawie 350 pacjentami z COVID-19

Mowa tutaj o nowoczesnych karetkach, sprzęcie medycznym, środkach ochrony osobistej, urządzeniach i środkach do dezynfekcji, aparaturze do wyposażenia laboratoriów.

Urządzenia medyczne i środki ochrony osobistej systematycznie spływają do małopolskich szpitali w transzach.

Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu otrzymał niedawno m.in. aparaty RTG i USG, wózek reanimacyjny, monitor funkcji życiowych, bronchofiberoskop i defibrylator.

Czytaj także: Sądecka czerwona strefa: następny zgon, ale też sporo ozdrowieńców

- Wartość tych urządzeń to prawie 500 tys. złotych – mówi Agnieszka Zelek Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala. – To bardzo duża pomoc dla naszej placówki. To jeszcze nie koniec wsparcia w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Spodziewane są, jak mówi kolejne dostawy sprzętu w ramach tarczy w następnych miesiącach.

Także w nowoczesną aparaturę medyczną został doposażony szpital w Krynicy Zdroju.

Odkąd zaczęła funkcjonować Małopolska Tarcza Antykryzysowa krynicka lecznica otrzymała między innymi: aparat EKG, USG, defibrylatory, kardiomonitory, urządzenia do ogrzewania pacjenta, pompy infuzyjne, pulsoksymetry, bezdotykowe termometry do pomiaru temperatury ciała, wideolaryngoskopy, wielofunkcyjne wózki zabiegowe, ozonatory, myjnię ultradźwiękową.

- Sprzęt, który otrzymaliśmy w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej to aparatura o wartości 460 tysięcy złotych – mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. – Jest to bardzo duże wsparcie. Taka aparatura jest potrzebna nie tylko do walki z COVID – 19, ale będzie ona używana w szpitalu przez długie lata.

Jak zaznacza dyrektor Kmak te zakupy zostały zrealizowane z pierwszej transzy tarczy.

- Wiemy, że z drugiej transzy mamy otrzymać podobną kwotę – dodaje. – Dlatego mówimy, że to nie koniec zakupów i doposażania naszej placówki w specjalistyczny sprzęt. Środki własne, które musielibyśmy wydać na zakup tak potrzebnej aparatury możemy przeznaczyć na przykład na zakup środków ochrony osobistej.

Warto też wspomnieć, że z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej skorzystało również Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, do którego trafiły cztery nowoczesne ambulanse, wyposażone m.in. w sprzęt do dekontaminacji pojazdów, co ma istotne znaczenie w czasie epidemii koronawirusa.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. UMWM w Krakowie.

Nowy Sącz/Krynica: szpitale doposażone w specjalistyczny sprzęt. To jeszcze nie koniec
Kardiomonitory, aparaty RTG i USG, a także inne specjalistyczne urządzenia otrzymały dwa szpitale w naszym regionie. Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu i Szpital w Krynicy-Zdroju. Sprzęt został dostarczony już do placówek. Zakup zrealizowano częściowo w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.


Dziękujemy za przesłanie błędu