Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
09/03/2017 - 11:20

Opieka zdrowotna, walka o czyste powietrze, aktywny senior: seminarium „O zdrowiu Sądeczan”

Po raz szósty Fundacja Sądecka zorganizowała w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Specjaliści, którzy przyjechali z całej Małopolski poruszali różne zagadnienia dotyczące zdrowia. Tym razem dyskutowano między innymi o systemie podstawowej opieki zdrowotnej w świetle nowej ustawy, a także o tym jaki wpływ na nasze zdrowie ma zanieczyszczone powietrze, którym oddychamy.

Seminarium o zdrowiu cieszy się od lat olbrzymim zainteresowaniem Sądeczan. Ma ono już stałych słuchaczy.

Dzisiaj sala im. Romana Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” wypełniła się do ostatniego miejsca. Nie zabrakło ludzi młodych i w starszym wieku. Seminarium otworzył Jerzy Bochyński, wiceprezes Fundacji Sądeckiej.

Sprawdź wyniki plebiscytu na najlepszego sądeckiego lekarza i najlepszą przychodnię

Do Nowego Sącza, by wziąć udział w tej konferencji, przyjechali specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dyrektorzy szpitali i placówek medycznych, lekarze praktycy, a także urzędnicy odpowiedzialni za organizację służby zdrowia w Małopolsce.

Była to niepowtarzalna okazja do posłuchania bardzo ciekawych wykładów, rozmów i dyskusji. W tym roku tematyka była zróżnicowana. Ujęto ją w kilku blokach tematycznych. Zagadnieniami wiodącymi były: podstawowa  opieka zdrowotna w Polsce w świetle nowej ustawy oraz debata o wpływie smogu na zdrowie mieszkańców regionu.

Seminarium rozpoczęło się od panelu poświęconego podstawowej opiece zdrowotnej. W bardzo ciekawej dyskusji brali udział Marta Machał-Kawecka z Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia , dr Tomasz Winkowski z Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie oraz reprezentanci Sądecczyzny – lek. med. Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu  oraz lek. Barbara Jurkiewicz, kierownik NZOZ Remedium w Nowym Sączu.

Seminarium O Zdrowiu Sądeczan, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)