Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
09/03/2018 - 16:05

Ortopedia to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Wymiana zniszczonego stawu? Żaden problem

Ortopedia jest prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny. O innowacyjnych metodach leczenia i rehabilitacji stawów będzie można się dowiedzieć podczas VII seminarium „O zdrowiu Sądeczan na wiosnę”. Zapraszamy 20 marca do Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Innowacyjnym metodom leczenia i rehabilitacji stawów poświęcony będzie jeden z paneli dyskusyjnych. To zagadnienie postarają się w przystępny sposób przybliżyć prof. dr hab. n. med.  Tadeusz Niedźwiedzki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, lek. med. Jacek Ślipek, zastępca ordynatora oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala im. dra J. Dietla w Krynicy- Zdroju, a zarazem właściciel Centrum Medycznego Jacek Ślipek w Krynicy-Zdroju.

Krótki wykład będzie miał też lek. med. Tadeusz Frączek, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej SPZOZ Szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju oraz Agata Nalepa, kierownik zespołu rehabilitacji Centrum Rehabilitacji Tukan.

- W dziedzinie medycyny, jaką jest ortopedia dokonał się w ostatnich latach ogromny postęp – mówi Jacek Ślipek, zastępca ordynatora oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej w szpitalu w Krynicy-Zdroju. – Obecnie pacjenci, po planowych zabiegach opuszczają szpital po dwóch dniach. Są zaopatrywani w kule i stabilizatory. Szybciej rozpoczynają rehabilitację.

i.michalec@sadeczanin.info,Fot. szpital w Krynicy-ZdrojuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020