Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
22/07/2021 - 13:15

Plenerowe szczepienia w Muszynie i w Wojkowej. Już w niedzielę!

Do akcji szczepień w plenerze dołącza również Uzdrowisko Muszyna. Mieszkańcy oraz turyści wypoczywający w tym uzdrowisku będą mieli możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. Akcja szczepień odbędzie się w tą niedzielę (25 lipca).

Punkty plenerowe mieścić się będą w świetlicy szkolnej w Wojkowej oraz w budynku byłej plebanii przy kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie.

W Wojkowej akcja szczepień profilaktycznych odbywać się będzie bezpośrednio po mszy świętej, natomiast punkt w Muszynie będzie pracował od godz. 8 do 14

Dostępne będą dwa rodzaje szczepionek: Johnson&Johnson oraz Pfizer. W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Nie trzeba się rejestrować – wystarczy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem.

Organizatorami akcji są Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie.

- Nasza przychodnia od początku bierze udział w szczepieniach przeciwko COVID-19 i ma na swoim koncie ponad trzy tysiące wykonanych szczepień – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie. - Bardzo nam zależy byśmy wspólnie uporali się z pandemią koronawirusa i wrócili do normalności, czyli do czasu bez maseczek i swobodnych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Pomimo, że na co dzień szczepimy w ośrodku zdrowia to chcemy także dać możliwość na szczepienie mieszkańcom, którzy z różnych przyczyn osobistych, zawodowych nie mają szansy na szczepienie w trakcie tygodnia. Zachęcam do szczepienia. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami i szczepimy się przecież już od urodzenia. To ważne, ze względu na pojawiające się kolejne mutacje koronawirusa.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Iga Michalec.Dziękujemy za przesłanie błędu