Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
10/07/2021 - 12:25

Pomoc, edukacja społeczna, usługi medyczne. Tak działa Grupa LUX MED

Grupa LUX MED powstała w wyniku rozpoczętej w 2007 r. integracji placówek medycznych znanych wcześniej pod markami: CM LIM, LUX MED, Medycyna Rodzinna, PROMEDIS. Obecnie jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce. Czym się zajmuje?

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie). Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 milionów 200 tysięcy pacjentów. Do ich dyspozycji jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale.

Oprócz tego, w posiadaniu grupy jest również ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest głównym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Od połowy 2012 r. działalność w zakresie opieki ambulatoryjnej prowadzona jest pod dwiema głównymi markami: LUX MED oraz medycyna rodzinna. W ramach Grupy LUX MED działają także: LUX MED Diagnostyka, Tabita (ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji), Endoterapia (wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe) i MegaMed (opieka ambulatoryjna i chirurgia jednego dnia).

W 2010 r. na warszawskim Ursynowie otwarty został wieloprofilowy Szpital LUX MED, z którego usług można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ. W grudniu 2013 r. do Grupy LUX MED dołączyła Carolina Medical Center - jeden z najnowocześniejszych prywatnych ośrodków leczenia ortopedycznego w Europie. W 2015 r. częścią Grupy został Magodent, specjalizujący się głównie w onkologii, a na początku 2016 r. Eurodental - sieć placówek działających w ramach stomatologii. W 2019 roku sfinalizowana została transakcja zakupu Centrum Medycznego Mavit, co pozwala zapewnić pacjentom kompleksową opiekę okulistyczną na najwyższym poziomie.

Naczelnym celem Grupy LUX MED jest profesjonalna pomoc pacjentom. Obejmuje całość procesu opieki zdrowotnej - od diagnostyki po kompleksowe leczenie (również szpitalne), od podstawowej opieki medycznej po pomoc specjalistyczną, rehabilitację oraz stałą opiekę dla osób starszych. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Firmy korzystają przede wszystkim z usług medycyny pracy oraz z bogatej oferty pakietów medycznych dostosowanych do potrzeb danej organizacji.

Dla klientów indywidualnych w każdym wieku przygotowane są plany opieki medycznej, liczne programy profilaktyczne, usługi odpłatne indywidualnie lub w ramach kontraktu z NFZ. Za pośrednictwem oddziału szwedzkiego towarzystwa LMG Försäkrings AB (działającego w Grupie pod marką LUX MED Ubezpieczenia), oferowane są ubezpieczenia zdrowotne, kosztów leczenia szpitalnego czy ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania i NNW.

Poza świadczeniem pomocy specjalistycznej Grupa LUX MED przywiązuje ogromną wagę do edukacji jak najszerszej rzeszy społeczeństwa w zakresie profilaktyki powszechnie występujących chorób i schorzeń. Stara się uświadamiać, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. W tym celu inicjuje oraz angażuje się w liczne kampanie prozdrowotne - m.in. od 2013 r. LUX MED we współpracy z Polskim Komitetem Zwalczania Raka oraz Fundacją Wygrajmy Zdrowie realizuje projekt edukacyjny ONKONAWIGATOR.

Ma on na celu wzmocnienie czujności w zakresie ryzyka zachorowania na nowotwór wśród lekarzy i pielęgniarek. Istotny jest też rozwój umiejętności postępowania z osobami już cgorymi. Ze szkoleń w ramach akcji „Umiem pomóc", przeprowadzanej cyklicznie od 2011 r. przez Akademię Ratownictwa LUX MED, skorzystały tysiące uczniów  z ponad 30 szkół. Nauczyli się dzięki temu udzielać pierwszej pomocy. W czerwcu 2021 roku grupa ogłosiła wyzwanie Healthy Cities, w ramach którego we współpracy z lasami państwowymi, posadzi ponad 300 tysięcy drzew w całej Polsce.

Zaangażowanie w projekty prozdrowotne oraz przekazywanie wiedzy na temat profilaktyki poprzez własne kanały komunikacji (m.in. kwartalnik „Blisko Zdrowia", sekcja „Zdrowie od A do Z", liczne czaty ze specjalistami grupy) jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku usług medycznych. Stanowi to też znaczący krok w stronę stopniowego redukowania czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty.

Dzięki pogłębionej wiedzy na temat zdrowia i profilaktyki, uzyskanej od doświadczonych ekspertów, znaczna część społeczeństwa jest w stanie przeciwdziałać chorobom oraz wie, jak należy postępować w ich wczesnym stadium, aby zapobiec dalszemu rozwojowi. (K. Grabka, fot.: Pixabay/ zdjęcie ilsutracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu