Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
08/07/2020 - 18:15

Pracownik szpitala w Gorlicach zakażony koronawirusem

Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie gorlickim utrzymywała się do dzisiaj na tym samym poziomie. Utrzymywała… bo właśnie został potwierdzony kolejny przypadek. Wirusem z Wuhan zaraził się pracownik Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimowntowicza w Gorlicach.

Od początku trwania pandemii jest to jedenasty mieszkaniec z tego powiatu, który zmaga się z tym groźnym wirusem.

Kierownictwo gorlickiego szpitala zostało powiadomione o zakażeniu jednego z pracowników dzisiaj.

Czytaj także:Sądecczyzna to jedyny powiat w Małopolsce, gdzie liczba zakażonych rośnie 

- Rzeczywiście u pracownika działu logistyki zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem – powiedział portalowi Sądeczanin.info Marian Świerz, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach. – Zakażony 56-latek trafił do szpitala jednoimiennego w Krakowie.

W gorlickim szpitalu zostały od razu wdrożone wszystkie niezbędne procedury sanitarne.

Kilka osób, które z zakażonym pracownikiem miały bezpośredni kontakt, od dzisiaj są na kwarantannie. Pozostali pracownicy pracują. Są objęci nadzorem Sanepidu.

- Jak ustaliliśmy, chory pracownik w nazwijmy to krytycznym czasie nie miał kontaktu z którymkolwiek z oddziałów – zapewnia szef gorlickiej lecznicy.

Pracownicy działu logistyki będą mieli wykonane wymazy na obecność SARS CoV-2. Najprawdopodobniej w sobotę.

Chory pracownik gorlickiego szpitala miał złe samopoczucie i gorączkę. W jego przypadku wynik testu przeprowadzonego na obecność koronawirusa dał, niestety wynik pozytywny.

56-letni mężczyzna najprawdopodobniej zakaził się podczas uroczystości rodzinnej - komunijnej, która odbywała się w innym województwie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. DSZ.Dziękujemy za przesłanie błędu