Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
04/07/2020 - 16:35

Region: koronawirus atakuje. Wracają obostrzenia w niektórych urzędach

W ciągu ostatniej doby w Nowym Sączu oraz powiecie nowosądeckim odnotowano nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wynika to z dzisiejszych danych Wojewódzkiej Stacji sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

W Nowym Sączu liczba zakażonych zwiększyła się o cztery kolejne osoby, a w powiecie nowosądeckim aż o 13.

Tak więc od początku trwania pandemii w Nowym Sączu koronawirus został potwierdzony u 47 mieszkańców miasta, z których 28 już wyzdrowiało. Natomiast w powiecie nowosądeckim, od początku pandemii zakażenie zostało potwierdzone u 132 mieszkańców, z których 31 pokazało wirusa z Wuhan.

Czytaj także: Stary Sącz: Urząd Miejski ogranicza działalność. Jedna osoba zakażona

Bardzo wzrosła natomiast liczba osób z Sądecczyzny przebywających w izolacji domowej i kwarantannie. W powiecie nowosądeckim jest to 880 osób, a w samym mieście – 131.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie pogarsza się. Urzędy Gmin w Podegrodziu i Łącku ponownie wróciły do systemu pracy w zaostrzonych obostrzeniach, czyli takiego, jakie obowiązywały po ogłoszeniu pandemii i wprowadzeniu restrykcyjnych rygorów sanitarnych.

Na stronie gminy Podegrodzie został zamieszczony komunikat wójta, który informuje, że od 3 lipca aż do odwołania Urząd Gminy ogranicza swoją działalność tylko do formy telefonicznej i mailowej.

Podobnie jest też w przypadku gminy Łącko. Na stronie tej gminy wójt gminy Jan Dziedzina informuje, że w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w gminie, urząd gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko ponownie wstrzymuje przyjmowanie petentów.

Działalność tych instytucji została ograniczona także do formy telefonicznej i mailowej.

Do pracy w zaostrzonych obostrzeniach szykuje się także Urząd Miejski w Starym Sączu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednej z pracownic urzędu miejskiego.

[email protected], fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)