Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
25/06/2020 - 13:45

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Sądecczyźnie

Niestety, rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Sądecczyźnie. Mamy kolejny potwierdzony przypadek COVID – 19. Tak, więc od początku trwania pandemii w powiecie nowosądeckim zachorowało 34 mieszkańców.

Obecnie w Małopolsce zakażenie COVID-19 potwierdzono u 1640 mieszkańców województwa. Czterdziestu czterech z nich przegrało walkę z podstępnym wirusem.

Jak wynika z dzisiejszego bilansu przedstawionego przez wojewódzki Sanepid dotyczącego zakażenia koronawirusem, w Małopolsce mamy jedenaście kolejnych potwierdzonych przypadków.

Są to trzy kobiety i ośmiu mężczyzn, w wieku od 16 do 83 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu oświęcimskiego (2 osoby) oraz powiatów: nowosądeckiego, krakowskiego i nowotarskiego (po 1 osobie).

Obecnie cztery osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Tak się złożyło, że mamy dzisiaj również 11 ozdrowieńców. Wśród nich są 4 kobiety i 7 mężczyzn, w wieku od 10 do 88 lat, z powiatu suskiego (4 osoby), Krakowa i powiatów: oświęcimskiego, myślenickiego (po 2 osoby) oraz limanowskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce jest 1141 ozdrowieńców.

Luk., fot. europarl.eu. – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)