Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
30/01/2020 - 18:30

Rusza plebiscyt na najlepszego lekarza, pielęgniarkę i przychodnię Sądecczyzny

To już V edycja plebiscytu! W tym roku na uczestników czeka sporo zmian. W plebiscycie będziemy mogli głosować nie tylko na najlepszą sądecką przychodnię, ale także na ulubionego lekarza dowolnej specjalizacji (nie musi to być lekarz rodzinny, jak było do tej pory). Po raz pierwszy wybierzemy także najbardziej przyjazną pacjentowi pielęgniarkę.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sądecka, a patronat medialny nad wydarzeniem objął portal i miesięcznik ”Sądeczanin”. Plebiscyt obejmuje swoim zasięgiem Nowy Sącz oraz powiat nowosądecki i jest integralną częścią cyklicznego wydarzenia Seminarium ”O Zdrowiu Sądeczan”. Tegoroczna IX edycja odbędzie się 23 marca 2020 roku o godzinie 10 w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, w sali im. Romana Sichrawy.

W tym roku mieszkańcy Sądecczyzny wybiorą najlepszego lekarza dowolnej specjalizacji, najlepszą pielęgniarkę oraz najbardziej przyjazną pacjentom przychodnię. Do Nowego Sącza przyjadą specjaliści z całej Polski – lekarze, dyrektorzy szpitali i placówek medycznych, a także urzędnicy odpowiedzialni za organizację i funkcjonowanie służby zdrowia w Małopolsce.

Celem wydarzenia jest aktywizacja i integracja środowiska lekarskiego oraz władz lokalnych i państwowych na rzecz promowania profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia. Będzie to niepowtarzalna okazja do uczestnictwa w ciekawych wykładach i dyskusjach medycznych autorytetów. 

W ramach IX Seminarium planowane są spotkania i dyskusje w czterech blokach tematycznych:

  • wyzwania i oczekiwania w budowaniu efektywnej opieki koordynowanej,
  • zdrowotny i społeczny problem zaburzeń emocjonalnych i depresyjnych u dzieci i młodzieży,
  • zanieczyszczenia powietrza a choroby płuc – zagrożenia i wyzwania w diagnostyce i leczeniu,
  • lekarz dla seniora – rola geriatry w dobie starzejącego się społeczeństwa.

Sądeczanie będą mogli wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy, a także zbadać skład ciała, poziom glukozy oraz ciśnienie krwi. Dowiemy się też, jak zdrowo jeść i dlaczego powinniśmy wybierać naturalne kosmetyki.

Zobacz także: Ubiegłoroczni zwycięzcy plebiscytu na najlepszego lekarza rodzinnego i najlepszą przychodnię Sądecczyzny 

A jak było w ubiegłym roku? O tytuł najlepszego lekarza rodzinnego ubiegało się 15 lekarzy rodzinnych z przychodni świadczących usługi medyczne z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. W kategorii ,,Przychodnia przyjazna pacjentowi” startowało 8 przychodni. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody pieniężne na kampanię reklamową na łamach portalu Sądeczanin.info oraz upominki od Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a także od partnerów wydarzenia.

Decyzją mieszkańców w 2019 roku plebiscyt na najlepszą przychodnię wygrał Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie. Najlepszym sądeckim lekarzem rodzinnym została Teresa Śliwa.

Czytaj też: Teresa Śliwa najlepszym sądeckim lekarzem rodzinnym!

Zgłoszenie kandydatur w trzech kategoriach będzie możliwe za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego w serwisie www.sadeczanin.info. Kandydatury można zgłaszać od 5 do 26 lutego 2020. Drugim etapem jest głosowanie na swoich wybrańców w dniach od 3 do 18 marca 2020. Głosować będzie można poprzez formularz do głosowania w serwisie www.sadeczanin.info, poprzez sms-y oraz kupony do głosowania zamieszczone w marcowym miesięczniku.

Regulamin

[email protected]fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)