Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
05/04/2020 - 08:10

Sądeckie pogotowie bierze sprawy w swoje ręce. Pomóżmy naszym ratownikom

„Dobry ratownik, to żywy ratownik”. Sądeccy ratownicy medyczni nie mają łatwego zadania, gdy liczba zachorowań wzrasta w zastraszającym tempie, a co za tym idzie, rezerwy środków ochronnych zmniejszają się. Zatroszczmy się o bezpieczeństwo naszych sądeckich bohaterów i pomóżmy im w walce z koronawirusem.

Sądeczanie wielokrotnie udowodnili, że w trudnych sytuacjach, w obliczu różnych tragedii potrafią się jednoczyć, są solidarni i wzajemnie służą sobie pomocą. Teraz, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, nasze oczy skierowane są w kierunku personelu medycznego, który znajduje się na pierwszej linii walki z wirusem. To właśnie oni – lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i pozostali pracownicy służby zdrowia – każdego dnia z wielką odwagą i poświęceniem opiekują się osobami chorymi oraz tymi, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem.

Zobacz też #pomagajzsądeczaninem Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu

Niestety zarówno w Polsce, jak i w innych krajach świata, nikt nie był przygotowany na pandemię. Polska służba zdrowia również boryka się z wieloma trudnościami. W szpitalach i pogotowiu brakuje maseczek, rękawiczek i kombinezonów, które mogłyby w jakimś stopniu ochronić personel medyczny przed zarażeniem.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce. Dyrekcja założyła konto na zrzutce, na której zbiera pieniądze na pakiety ochrony biologicznej dla ratowników medycznych, a więc na maseczki z filtrem, rękawiczki i kombinezony.

- W chwili obecnej medykom jeżdżącym w zespołach ratownictwa medycznego niczego nie brakuje. Wykorzystujemy w sposób racjonalny sprzęt ochrony osobistej. Podejmujemy liczne inicjatywy, dzięki którym pozyskujemy środki finansowe na zakup nowego sprzętu – wyjaśnia Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz też Wyprowadzają się z domów, aby nie narażać bliskich. Dramatyczny apel o pomoc

- Nie wiemy jak długo potrwa ta sytuacja, tym bardziej, że zbliżamy się do szczytu zachorowań, dlatego chcemy być odpowiednio przygotowani, aby każdy mieszkaniec Sądecczyzny mógł otrzymać od nas pomoc – dodaje.

„Dobry ratownik, to żywy ratownik”, dlatego w każdej sytuacji personel medyczny musi zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Nie jest to łatwe, gdy środków ochronnych z każdym dniem ubywa. Kto nam pomoże walczyć z koronawirusem, gdy lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zachorują? Zatroszczmy się o bezpieczeństwo naszych sądeckich bohaterów. Wpłaćmy dowolną kwotę na poniższą zrzutkę. Z tych pieniędzy zostaną zakupione środki ochronne dla ratowników medycznych Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Pamiętajcie! Dobro wraca. Bądźmy solidarni w tych trudnych chwilach.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu