Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
01/08/2020 - 12:45

Sądeczyzna pobiła swój ostatni, koronawirusowy rekord

Na Sądecczyźnie przybywa zakażeń. Jak podaje dzisiaj wojewódzki Sanepid, do grona mieszkańców miasta i regionu, którzy zaczynają walkę z koronawirusem, dołączyło 71 osób, u których badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2.

Dzisiaj w Małopolsce mamy 158 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Najmłodszy chory ma niespełna miesiąc, a najstarszy 90 lat.

Czytaj także: Sądecczyzna: dzisiaj lekki spadek zachorowań, ale nadal sytuacja jest trudna

Są to 82 kobiety i 76 mężczyzn, z powiatu nowosądeckiego (55 osób), Krakowa (24 osoby), Nowego Sącza (16 osób), powiatu nowotarskiego (12 osób), bocheńskiego (8 osób), gorlickiego i wielickiego (po 7 osób), limanowskiego (6 osób), wadowickiego i krakowskiego (po 4 osoby), Tarnowa (3 osoby), powiatu brzeskiego, oświęcimskiego, proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, myślenickiego (po 1 osobie).

Z tej grupy 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Szpital Uniwersytecki w Krakowie, który jest szpitalem jednoimiennym, do którego trafiają zakażeni pacjenci bardzo szybko zapełnia się chorymi pacjentami.

Czytaj także: Rekord zachorowań na koronawirusa na Sądecczyźnie! Siedem zgonów w województwie

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3692 osób. Liczba ozdrowieńców w województwie małopolskim to obecnie 1700 osób. Wojewódzki Sanepid podał dzisiaj, że w tym gronie jest 19 kolejnych mieszkańców, którzy przezwyciężyli chorobę.

Są to osoby, w wieku od 6 do 73 lat, z powiatu wadowickiego (8 osób), dąbrowskiego, oświęcimskiego, wielickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

i.michalec@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu