Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
26/08/2021 - 10:55

Sobota ze szczepionką Johnson&Johnson. Będzie mobilny punkt w Starym Sączu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gmina Stary Sącz po raz kolejny zaprasza do mobilnego punktu szczepień przeciw COVID-19. Akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę, 28 sierpnia i zbiegnie się z pierwszym dniem Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła.

Sobota ze szczepionką Johnson&Johnson. Znów będzie mobilny punkt w Starym Sączu

Gdy gmina Stary Sącz zorganizowała mobilny punkt szczepień przeciw CIVID-19 po raz pierwszy okazało się, że ta forma akcji wyjątkowo przypadła do gustu mieszkańcom gminy. Jak informował nazajutrz sekretarz gminy Daniel Śmierciak w ciągu sześciu godzin zaszczepiły się aż 244 osoby.

Stąd pomysł, by przedsięwzięcie powtórzyć i to wtedy, gdy w Starym Sączu będzie naprawdę sporo ludzi, bo w trakcie Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła. Udało się. Medycy z NZOZ Medyk w Barcicach znów będą czekać na wszystkich zainteresowanych w namiotach rozstawionych przy ul. Kazimierza Wielkiego za ogródkiem letnim pizzerii Nowe Bartolini już najbliższą sobotę w godzinach od 8 do 14. Tak jak poprzednio zaszczepić się będzie można jednodawkowymi szczepionkami koncernu Johnson&Johnson.

My zaznaczmy, że na dziś w pełni zaszczepionych jest 34,9 procent mieszkańców gminy Stary Sącz natomiast 8 597 osób zaszczepionych jest jedną dawką. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu