Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
20/03/2020 - 14:15

Strażacy z Nowego Sącza wspomagają nowosądecki szpital i pogotowie ratunkowe

Wczoraj Grupa Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, zainicjowała akcję pomocy dla medyków.

- Poszukujemy osób, chcących wspomóc sądecki szpital oraz pogotowie w czasie walki z epidemią koronawirusa. O pomoc zwrócili się do nas pracownicy pogotowia. Brakuje im podstawowych środków ochronnych, jakimi są maseczki ochronne. Zapewniamy, iż wszystko co zostanie wykonane w ramach niniejszej inicjatywy, trafi bezpośrednio do osób potrzebujących takiego zabezpieczenia – informuje Michał Gaik, naczelnik GRS OSP Nowy Sącz.

Na chwilę obecną, w stworzonej na tę okoliczność grupie, dostępnej TUTAJ, analizowane są możliwości pozyskania bawełny, nadającej się na maseczki dla pracowników. Wciąż poszukiwane są także osoby, potrafiące szyć, na podstawie dostarczonego filmu instruktażowego oraz osoby, które mogą pomóc w czynnościach logistycznych, czyli w przewiezieniu materiałów lub później gotowych maseczek.

- Właśnie zawieźliśmy pierwszą partię do szpitala. Tam pracownicy mają sprawdzić, czy będzie możliwość odkażenia przywiezionych maseczek. Po południu mamy otrzymać informację, czy procedura się udała. Jeśli wszystko będzie w porządku, ruszamy z przygotowaniem kolejnych sztuk – dodaje Gaik.

Czytaj także: Mieszkańcy gminy Łabowa uszyją maseczki ochronne
 

(Karol Trojan) k.trojansadeczanin.info, fot.: Michał GaikDziękujemy za przesłanie błędu