Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
02/10/2020 - 20:15

Strefa żółta: na ulicę w maseczce czy bez?

Nowy Sącz i powiat nowosądecki od soboty znajdą się w żółtej strefie. Zupełnie nowe obostrzenie przewidziane dla mieszkańców miast oraz powiatów, które zostały zakwalifikowane przez Ministerstwo Zdrowia do tej właśnie strefy dotyczy obowiązku zakrywania ust i nosa również w przestrzeni publicznej. Zatem czy od jutra chodzimy po ulicach w maseczce, albo przyłbicy czy też nie?

Do tej pory obowiązek chodzenia w maseczce czy przyłbicy spoczywał na mieszkańcach miast i powiatów znajdujących się w czerwonej strefie. Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że to obostrzenie będzie dalej obowiązywało w tejże strefie, ale także w strefie żółtej.

Wczoraj (1 października) informacja ta została nieco uszczegółowiona. Nowe rygory miały być, ale miały zacząć obowiązywać od 15 października.

Dzisiaj natomiast pojawiła się kolejna informacja, którą przekazał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Jak podaje portal interia.pl, rzecznik resortu zdrowia nie wykluczył, że te obostrzenia mogą jednak wejść w życie nieco wcześniej.

- Zapowiedzieliśmy obostrzenia od 15 października, ale jeśli w najbliższych dniach utrzymają się wzrosty powyżej 2 tys., nie wykluczamy, że zostaną wprowadzone wcześniej – przytoczył wypowiedź rzecznika resortu zdrowia portal interia.pl.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info, źródło: interia.plDziękujemy za przesłanie błędu