Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
11/05/2020 - 11:40

Studenci PWSZ włączyli się w walkę z pandemią koronawirusa

Ostatnie tygodnie to dla studentów PWSZ w Nowym Sączu sprawdzian odpowiedzialności i solidarności. Jako przyszli pracownicy służb ratowniczych zdali go celująco.

Studenci kierunku Ratownictwo Medyczne z Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu aktywnie włączają się w walkę z koronawirusem. Mimo wielu obowiązków związanych z kontynuacją studiów oraz udziałem w zajęciach prowadzonych systematycznie w sposób zdalny młodzi ludzie znajdują czas, który poświęcają na działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się epidemii, a także na wspieranie społeczności lokalnej.

Swoją misję realizują w ramach udziału Ochotniczych Straży Pożarnych w różnych jednostkach na terenie powiatu nowosądeckiego, gorlickiego oraz limanowskiego (Stary Sącz, Biegonice, Ropa, Tymbark, Mogilno, Kryg, Tęgoborze, Podegrodzie).

Czytaj też: 500 sztuk przyłbic od PWSZ trafiło do służb. Uczelnia zabezpiecza mundurowych

Studenci Katarzyna Mika, Wojciech Ledniowski, Krzysztof Połomski i Małgorzata Giza uczestniczą w akcjach ratowniczych, dezynfekują miejsca użyteczności publicznej, a w miejscowościach, w których mieszkają, roznoszą komunikaty dotyczące konieczności dostosowania się do wytycznych sanitarnych i zasad kwarantanny. Co więcej, we współpracy z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej, dostarczają żywność i inne niezbędne artykuły osobom, które nie mają możliwości zrobienia zakupów.

k.kos@sadeczanin.info, fot. PWSZ w Nowym Sączu

Nasi bohaterowie. Studenci PWSZ włączyli się w walkę z pandemią koronawirusa
Zdjęcia - PWSZ w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021