Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
28/07/2021 - 10:40

Trwa loteria szczepionkowa. Sprawdź co, gdzie, kiedy i na jakich zasadach

Marzy Ci się hulajnoga elektryczna, samochód lub milion złotych? To wszystko może trafić do Ciebie, jeśli jesteś zaszczepiony dwoma dawkami dowolnej szczepionki przeciw COVID - 19. Nie zwlekaj i weź udział w loterii, a kto wie może to właśnie do Ciebie uśmiechnie się szczęście.

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej brać udział osoby, które ukończyły 18 lat i  dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19.

Jak wziąć udział w loterii?

Loteria szczepionkowa trwa od 1 lipca do 30 września 2021 roku. Aby wziąć w niej udział należy być pełnoletnim i zarejestrować się na swoim IKP przez stronę www.pacjent.gov.pl, lub zadzwonić na infolinię pod numer 989 i wyrazić zgodę na udział w loterii. Każda osoba biorąca udział w akcji ma cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa. 

Kiedy odbywają się losowania?

Najbliższe losowania tygodniowe odbywać się będą:

 • 28 lipca,
 • 4 sierpnia,
 • 11 sierpnia,
 • 18 sierpnia,
 • 25 sierpnia,
 • 1 września,
 • 8 września,
 • 15 września,
 • 22 września,
 • 6 października.

Losowania miesięczne będą miały miejsce:

 • 4 sierpnia,
 • 8 września,
 • 6 października.

Losowanie finałowe odbędzie się jesienią 6 października.

Co można wygrać?

W losowaniu codziennym do wygrania jest 200 złotych przyznawane co pięćsetnej uprawnionej osobie lub 500 złotych przyznawane co dwutysięcznej osobie.

Losowanie tygodniowe odbywa się każdą środę i do wygrania jest sześćdziesiąt nagród pieniężnych w wysokości 50 tysięcy złotych lub 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

Nagrody finałowe to dwie nagrody pieniężne w wysokości miliona złotych i dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Całkowita wartość puli nagród przeznaczonych przez organizatora na wygrane wynosi 21 milionów 989 tysięcy i 280 złotych brutto. Liczba nagród jest ograniczona i wynosi 52 tysięce 796.

Jak wygląda losowanie?

Losowanie jest przeprowadzone przez Totalizator Sportowy w Warszawie, a zwycięzców wyłoni certyfikowane urządzenie losujące. Losowania odbywają się schematycznie, ponieważ każdemu uczestnikowi loterii nadawany jest unikalny numer ID. Losowanie odbywa się poprzez wylosowanie zwycięskiego numeru, jednak jeden numer może być wylosowany jeden raz.

Jak informowani o wygranej są zwycięzcy?

Laureaci nagród informowani są o wygranej za pośrednictwem wiadomości SMS wysyłanej z numeru oznaczonego jako „Loteria”,  zgodnie z danymi wskazanymi przez Laureata podczas Rejestracji do Loterii.

Poza nagrodą finałową o wygranej Totalizator powiadomi zwycięzcę w ciągu dwóch dni roboczych, licząc od dnia następnego po losowaniu. Do wiadomości SMS dołączony jest link do oświadczenia w wersji elektronicznej. Zwycięzca zobowiązany jest do samodzielnego wypełnienia Oświadczenia i wysłania go do TS.

Link z SMS można otworzyć tylko raz. Oświadczenie należy wypełnić i wysłać (dostarczyć) w ciągu 10 dni kalendarzowych licząc od dnia następnego po dniu otrzymania informacji o wygranej. Jeżeli z linkiem się nie uda, można wysłać oświadczenie mailem lub wydrukować i przesłać pocztą lub doręczyć osobiście. Trzeba jednak pamiętać, że nadanie przesyłki na poczcie w ostatniej chwili może pozbawić prawa do nagrody, o tym jednak decyduje data wpływu do Totalizatora Sportowego.

Jak odebrać nagrodę?

Nagrody zostaną wydane najpóźniej do dnia 31 stycznia 2022 r. zgodnie z danymi wskazanymi przez zwycięzcę w treści oświadczenia.

Nagrody pieniężne przekazywane są zwycięzcom przelewem na wskazany w oświadczeniu rachunek bankowy. Dokumenty niezbędne do rejestracji samochodu przesłane zostaną pocztą kurierską na koszt TS w ustalonym telefonicznie terminie.

Najłatwiej będzie odebrać nagrodę pieniężną w wysokości 200 lub 500 złotych, ponieważ zwycięzca otrzymuje wtedy kod umożliwiający pobranie pieniędzy z bankomatu PKO BP. Nieodebrane nagrody po prostu przepadają.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, można znaleźć na stronie internetowej: www.gov.pl/web/loteria. Zgodnie z regulaminem nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r. Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy, spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa. (oprac. Aleksandra Kulig, fot. Gov.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu