Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
09/12/2023 - 12:05

Tyle kosztują zdrowe zęby w Nowym Sączu. Prywatne leczenie tylko da bogaczy?

Odlegle terminy wizyt, co uniemożliwia podjęcie szybkiego leczenia i gorsze wyposażenie gabinetów, tak wygląda darmowe dbanie o zęby „na fundusz”. Kogo na to nie stać, ma w ustach ruinę, ko ma pieniądze słono płaci prywatnemu dentyście. Ile to kosztuje w Nowym Sączu?

Zdrowe zęby w Nowym Sączu tylko da bogaczy

Niewiele gabinetów stomatologicznych W Nowym Sączu decyduje się na umieszczenie przejrzystego cennika na swojej stronie internetowej. O cenie zabiegów pacjenci zwykle dowiadują się telefonicznie lub bezpośrednio w recepcji.

Jedno z prywatnych nowosądeckich centrów stomatologii informuje, że za pierwszorazowy przegląd uzębienia zapłacimy od 120 złotych, to cena dla dorosłych pacjentów. Konsultacja specjalistyczna kosztować nas będzie od 180 złotych wzwyż. Za wypełnienie zęba trzeba zapłacić od 240 złotych, a leczenie kanałowe może uszczuplić nasz portfel o minimum 800 złotych.

Czytaj też Ruszają szczepienia na zmutowanego koronawirusa. Jak i gdzie się zapisać? 

Z rentgenem i pod mikroskopem

Kolejna klinika stomatologiczna w Nowym Sączu za wizytę konsultacyjną u dentysty liczy sobie od 50 do 100 złotych. Pacjenci, którzy zdecydują się na wypełnienie zęba zapłacą od 200 do 300 złotych. Leczenie kanałowe kosztuje 300 złotych przy zębie jedno-kanałowym, 500 złotych przy dwu-kanałowym, 800 przy trzykanałowym zębie i 1000 złotych przy zębie czterokanałowym. W tej cenie pacjent ma wliczony rentgen oraz leczenie pod mikroskopem.

Nowosądecka klinika, która również obsługuje pacjentów prywatnie za przegląd zębów policzy sobie 80 złotych. Konsultacja u stomatologa jest droższa o 20 złotych. Cena za wypełnienie zęba zależy od wielkości plomby. Średnia plomba kosztuje od 270 do 320 złotych, a koszt dużej plomby mieści się w granicach 320 – 450 złotych.

Czytaj też Co jest z nim nie tak? Na gwałt wycofują z aptek lek przeciwbólowy  

Mimo tych kosmicznych cen ludzie płacą i płaczą. Nie mają wyjścia, bo darmowe leczenie zębów „na fundusz” to katastrofa.  Termony wizyt są odlegle, a to  uniemożliwia podjęcie szybkiego leczenia. Do to  dochodzi gorsze wyposażenie gabinetów.

Czytaj też Najwyższy alarm w Nowym Sączu. Śmiertelna trucizna w powietrzu  

Czytaj dalej na następnej stronie

Dziękujemy za przesłanie błędu