Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
04/10/2020 - 14:05

To u nas jest ten wirusowy koszmar. Zakażeni lekarze, brakuje łóżek w szpitalu

Ledwie tylko limanowski szpital trafił na listę placówek, które od poniedziałku będą leczyć chorych na COVID19, a już pojawiła się kolejna informacja, która te plany może obrócić wniwecz. Okazało się, że dwaj lekarze z oddziału pulmonologii, którzy mieli leczyć zakażonych sami zarazili się koronawirusem. Jak jest z miejscami w innych szpitalach? Jakie ustalenia zapadły po posiedzeniu sztabu kryzysowego z udziałem wojewody i marszałka województwa

Oddział pulmonologii limanowskiego szpitala ma od poniedziałku leczyć pacjentów z COVID19, tymczasem okazuje się, że dwaj lekarze, którzy na oddziale pracują mają koronawirusa. Tę informację w rozmowie z „Sądeczaninem|” potwierdził dyrektor placówki Marcin Radzięta.

Wedle zapewnień starosty Mieczysława Urygi, nie będzie to miało wpływu na pracę placówki i uruchomienie oddziału. Te deklaracje  samorządowca padły na łamach serwisu limnaowa.in.

Do szpitala w Limanowej mają trafiać pacjenci z całej Małopolski z rozpoznanym zakażeniem koronawirusem. W związku z lawinowa liczba nowych zachorowań, sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. W szpitalu uniwersyteckim w Krakowie nie ma już łóżek dla chorych na COVID-19. Wojewoda i marszałek zwołali sztab kryzysowy. Jakie zapadły ustalenia?

- Od tego weekendu Wojskowy Szpital Kliniczny udostępni 15 łóżek dla pacjentów z COVID-19. W najbliższym tygodniu także inne placówki medyczne znacząco wesprą system ochrony zdrowia – informuje rzeczniczka wojewody Joanna Paździo i dodaje, że  zakażeni koronawirusem trafią też  do szpitala św. Łukasza w Tarnowie.

Placówka będzie przygotowana na przyjęcie nawet 50 pacjentów wymagających hospitalizacji. W razie konieczności uruchomi także kolejnych 50 miejsc. Łóżka szpitalne w Tarnowie uruchamiane będą systematycznie według potrzeb.

Również dyrekcja Szpitala MSWiA w Krakowie zadeklarowała uruchomienie 40 łóżek, zaś kierownictwo Szpitala im. Żeromskiego przeznaczyła dla  pacjentów z COVID-19 kolejne 20 łóżek (jagienka.michaik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu