Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
27/05/2023 - 10:15

Udana zbiórka krwi w sądeckiej uczelni. Podzielili się nią studenci, wykładowcy i inni uczestnicy Wampiriady 2023

Ponad 17 litrów krwi udało się zebrać podczas 11. edycja Wampiriady. Organizatorami wydarzenia było Koło Naukowe Promocji Zdrowia, działające przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, oddział terenowy w Nowym Sączu.

Wampiriada to charytatywna akcja organizowana w ośrodkach akademickich, która promuje oddawanie krwi oraz szerzenie idei ratowania życia. Głównym celem Wampiriady jest uświadamianie ludziom, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi, która nic nas nie kosztuje,  a dla biorcy może być bezcennym darem życia. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości krwi, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i bezinteresowności.

W tegorocznej akcji udział wzięło 38 osób, w tym studenci i pracownicy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz osoby z zewnątrz,  dzięki  którym udało się zebrać 17,1 litrów krwi, która zostanie przekazana do małopolskich szpitali.

oprac. [email protected], fot. ANS Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu