Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
31/03/2020 - 21:40

W limanowskim szpitalu zmarła 86-letnia pacjentka zakażona koronawirusem

W nocy z 30 na 31 marca na Oddziale Wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Limanowej zmarła 86-latka, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem. Jak informuje dyrekcja placówki pacjentka była osobą po udarze mózgu, cierpiącą na wiele chorób współistniejących. W Polsce do tej pory zmarło 33 chorych zakażonych COVID – 19 (według stanu na dzisiaj na godz. 20).

Oświadczenie w tej sprawie zgonu 86-latki w szpitalu w Limanowej zostało zamieszczone na stronie internetowej placówki.

„Działalność Oddziału Wewnętrznego jest w chwili obecnej nadal zawieszona – informuje dyrekcja limanowskiego szpitala. - Pacjenci oraz personel szpitala zostali poddani ponownie testom. U dwojga pacjentów stwierdzono pozytywny wynik badania (zarażenie). Osoby te zostaną w najbliższym czasie przekazane do leczenia w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pozostali pacjenci oddziału (z negatywnymi wynikami) pozostaną na oddziale. Szpital nie będzie natomiast przyjmował na ten oddział nowych pacjentów. Są to działania podejmowane zgodnie z procedurami przyjętymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego i zmierzają do potwierdzenia, że Szpital może dalej funkcjonować”.

Kierownictwo limanowskiego szpitala podało również, że w żadnym wypadku nie można dopuścić do sytuacji, w której działalność tej placówki medycznej zostanie całkowicie zawieszona z uwagi na ujawnione pojedyncze przypadki zarażeń koronawirusem.

- Gdzie bowiem wtedy trafialiby pacjenci z terenu powiatu limanowskiego, którzy wymagają hospitalizacji z innych przyczyn (zapalenie wyrostka, poród, złamanie nogi, itd.)? – pyta retorycznie Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala - Ci pacjenci są równie ważni, bo w wielu przypadkach chodzi również nie tylko o ich zdrowie, lecz także i o życie.

Dyrektor Radzięta apeluje do wszystkich mieszkańców, aby nie lekceważyli zagrożenia koronawirusem.

- Jeśli Państwo myślicie, że to Was nie dotyczy, że to sprawa szpitala, służb, generalnie innych, nie Was, to jesteście w błędzie – dodaje.  - Każdy, powtarzamy każdy, może się zarazić i co więcej może to zarażenie przenosić dalej, nawet o tym nie wiedząc.

Opr. [email protected], fot. Szpital Powiatowy w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu