Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
16/03/2019 - 09:25

Wacław Szczypuła: zawód lekarza jest służbą. Trzeba o tym pamiętać

Lek. med. Wacław Szczypuła został w tym roku zgłoszony do IV edycji plebiscytu "Twój sądecki lekarz rodzinny" i "Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi". Już raz był w nim nominowany w 2017 roku.

Wyboru dokonali jego wdzięczni pacjenci. Wacław Szczypuła jest nominowany w plebiscycie w kategorii "Twój sądecki lekarz rodzinny".

Doktor Szczypuła przyjmuje zarówno pacjentów dorosłych, jak i tych najmłodszych. Jest lekarzem rodzinnym, a także specjalistą pediatrą.

Ukończył Akademię Medyczną w Krakowie w 1981 roku. Po studiach wrócił do Nowego Sącza i od razu podjął pracę w szpitalu. Trafił na oddział pediatrii. Potem zaczął przyjmować pacjentów w przychodni zdrowia działającej przy ul. Broniewskiego w Nowym Sączu, w której do dziś pracuje.

Obecnie jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Antidotum". W latach 1985 - 1987 odbywał obowiązkową służbę wojskową. Po jej zakończeniu przez rok był kierownikiem przychodni zdrowia w Spółdzielni Inwalidów przy ul. 1 Maja w Nowym Sączu, a następnie (także przez rok) dyrektorem ds. lecznictwa w Sanatorium "Metalowiec" w Muszynie - Złockiem. Potem pracował w innych przychodniach zdrowia w Nowym Sączu i regionie m.in. w Klęczanach (był jej kierownikiem). Uczył także w Szkole Medycznej w Nowym Sączu

Doktor Szczypuła pełni obecnie dyżury w pogotowiu ratunkowym, a także w sądeckim szpitalu.

- Dla mnie, jako lekarza jest niezwykle istotne, że moja praca przynosi efekty i pacjenci są z niej zadowoleni - mówi Wacław Szczypuła.

W plebiscycie "Twój sądecki lekarz rodzinny" i "Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi" jest nominowany po raz drugi. Pierwszy raz uzyskał nominację w 2017 roku.

- Jestem bardzo zaskoczony, ale bardzo mile, że moja kandydatura ponownie została zgłoszona do plebiscytu - dodaje sądecki lekarz.

Wacław Szczypuła pytany, jakimi przymiotami musi wykazać się lekarz, aby pacjenci go docenili, bez wahania odpowiada - empatią, chęcią niesienia pomocy chorym.

- Bycie lekarzem jest służbą - dodaje.

[email protected], fot. archiwum przychodni.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)