Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
17/09/2020 - 14:35

Więcej ozdrowieńców niż zakażonych w Małopolsce, a jak radzi sobie Sądecczyzna?

Małopolska już nie jest na pierwszym miejscu, ale nadal na podium jeśli chodzi o przyrost zakażeń koronawirusem. W ciągu doby pojawiło się 125 nowych przypadków w całym powiecie. W powiecie nowosądeckim wirus nie odpuszcza, ale nie ma też lawinowego przyrostu zakażeń. Gorzej jest w powiecie limanowskim.

Fot. archiwum Sądeczanina

Kolejna wysoka liczna nowych przypadków zakażeń koronawirusem w całej Polsce. Tym razem to 837 osób, ale Małopolska nie jest już na czele. W tej niechlubnej statystyce wyprzedziło nas województwo mazowieckie i pomorskie. Jak informuje wojewódzki Sanepid, w Małopolsce odnotowano 125 nowych przypadków zakażeń.

W powiecie nowosądeckim pojawiło się mniej zakażonych w ciągu doby niż poprzedniego dnia - 3 osoby zakaziły się koronawirusem. W Nowym Sączu liczba zakażonych zwiększyła się o jeden. Gorzej jest w powiecie limanowskim, gdzie dziś pojawiło się 6 nowych przypadków. Tam jest już 617 zakażonych osób. W powiecie gorlickim sytuacja bez zmian – 153 osoby chore na koronawirusa.

Zobacz również: Znowu! Kolejna klasa i nauczyciele na kwarantannie przez zakażonego uczniaW powiecie nowosądeckim są obecnie 1324 przypadki zakażeń. W Krakowie liczba ta jest większa o ponad pół tysiąca. W ciągu doby kolejne 19 osób zaraziło się koronawirusem.

W poszczególnych powiatach województwa małopolskiego sytuacja nie wygląda dobrze w powiecie myślenickim (16 nowych przypadków), nowotarskim (15), olkuskim (12) oraz krakowskim (11). W powiecie wadowickim odnotowano 10 nowych przypadków zakażeń, a w tatrzańskim 8.

6 nowych osób zakaziło się w powiecie brzeskim, a 5 w powiecie suskim. W Tarnowie, powiecie bocheńskim oraz wielickim w ciągu doby przybyły po 3 nowe przypadki. W chrzanowskim 2, a w oświęcimskim 1. W powiecie dąbrowskim, miechowskim, proszowickim i tarnowskim nie pojawiły się nowe przypadki.

W całej Małopolsce 9201 osób jest zakażonych. Blisko 300 osób jest hospitalizowanych. Na szczęście, dzisiaj w województwie mamy więcej ozdrowieńców niż nowych przypadków. Według dobowego raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie, 241 osób wygrało walkę z wirusem. (PS)

Zobacz także: "Dyrektor musi być wyrazisty" - o zdalnej nauce kilka słów [WIDEO]Dziękujemy za przesłanie błędu