Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
22/09/2020 - 11:55

Wirus ciągle u nas atakuje. Są kolejne ofiary śmiertelne w regionie

Znowu Małopolska wysunęła się na czoło nowych zakażeń w całym kraju. Służby sanitarno-epidemiologiczne raportują o stu dwunastu nowych przypadkach koronawirusa. Są też kolejne ofiary śmiertelne.

Ledwie w poniedziałek Małopolska spadła w ogólnopolskiej tabeli nowych zakażeń, a już wysunęła się na czoło. Dobowy raport przynosi niepokojące informacje o stu trzech nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. To najwięcej w kraju. 

Czytaj też Sądecka szkoła nowym ogniskiem zarazy? Uczniowie z kaszlem, ścisk na korytarzach 

Niestety, są też doniesienia  o kolejnych zgonach w Małopolsce.

- Z powodu COVID-19 zmarło trzech mieszkańców powiatu nowotarskiego i  jedna osoba z Krakowa – poinformował Sanepid. - Ofiary śmiertelnej choroby to dwie kobiety w wieku 79 i 76 lat, oraz dwóch mężczyzn w wieku 77 i 48 lat.  

Jak sytuacja wygląda w subregionie sądeckim?  Nowych zakażeń jest mniej niż w poniedziałek.  To dwie osoby w Nowym Sączu i dwie w powiecie nowosądeckim. Sześć osób koronawirus dotknął w powiecie limanowskim, jeden przypadek odnotowano  w powiecie gorlickim.

A oto dalsza część listy zakażeń w Małopolsce. Powiat nowotarski (28 osób), Kraków i powiat myślenicki (po 15 osób), suski (11 osób), krakowski i wadowicki (po 10 osób), wielicki (7) . W powiatach: bocheńskim, chrzanowskim, olkuskim, tarnowskim i tatrzańskim, po jednej  osobie.

Aktualnie 14 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 9740 osób – informują służby sanitarno-epidemiologiczne.

Są też informacje o ozdrowieńcach. Jest ich w Małopolsce 197 nowych, w tym 39 z powiatu nowosądeckiego,  jedna osoba z Nowego Sącza oraz  7 osób z powiatu limanowskiego. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)