Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
15/09/2020 - 13:00

Wirus znowu zabił na Sądecczyźnie. Znowu rekord zakażeń w Małopolsce

I znowu bijemy smutny, krajowy rekord. Ostatnia doba przyniosła sto dwadzieścia jeden nowych zakażeń w Małopolsce. W powiecie nowosądeckim koronawirus zabrał kolejne życie.

Po tym, jak poniedziałek był wolny od nowych zakażeń w Nowym Sączu i trzech powiatach naszego regionu, przyszedł dzień złych wiadomości. Dotyczy całej Małopolski, która znowu pobiła smutny rekord.

Czytaj też Koronawirus nie chce od nas odejść. Dobre wiadomości mieszają się ze śmiercią

Jak wynika z  najnowszego raportu służb sanitarno-epidemiologicznych  bilans nowych

zakażeń to 121 osób. Choroba dotknęła 72 kobiety i 49 mężczyzn.  Wiek zainfekowanych  waha się od 3 do 93 lat.

W Nowym Sączu koronawirus zaatakował 4 osoby, w powiecie nowosądeckim 7,  w limanowskim 15, w gorlickim odnotowano 2 przypadki – informuje Sanepid.

Jak sytuacja wygląda w pozostałych  małopolskich powiatach?  W powiecie krakowskim zakażonych zostało  19 osób, w nowotarskim 18, w olkuskim 13, myślenickim 9, tatrzańskim 6. Najmniej zakażeń, po jednej osobie, odnotowano w powiecie  wadowickim, tarnowskim, suskim, proszowickim, brzeskim i bocheńskim. W samym Krakowie zachorowało 18 osób.

Niestety  dobowy raport przynosi też doniesienia o kolejnych zgonach. W powiecie nowosądeckim zmarła 74-letnia kobieta, w Krakowie 85-letni mężczyzna, w powiecie nowotarskim 75-letni mężczyzna. 

Czytaj też Mamy nowe ognisko koronawirusa. Zaatakował ponad trzydzieści zakonnic

Wojewódzki Sanepid informuje też o 72 ozdrowieńcach. W subregionie sądeckim do zdrowia wróciło  blisko 30 osób.

Od początku pandemii koronawirusem zaraziło się 8966 tysiąca osób, 163 zmarło

Szczegółowe dane o zakażeniach ze wszystkich gmin Czytaj na następnej stronie KLIKNIJ TUTAJDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021