Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 10 czerwca. Imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty
01/03/2023 - 13:00

Wycofali powszechnie stosowany lek! Nie do wiary, że znaleźli w nim coś takiego...

Kolejny produkt został wycofany z obrotu. Tym razem chodzi o lek. Jak informuje Główny Inspektorat Farmaceutyczny, jego użycie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Sprawa jest zatem bardzo poważna.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał lek

Co jakiś czas słyszymy o wycofywaniu różnego rodzaju produktów ze sklepów. Bardzo często są to artykuły, które mamy w swoich domach więc musimy wówczas szczególnie uważać. Tym razem sprawa wygląda jednak nieco inaczej, bo dotyczy leku.

Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) wycofany z obrotu na terenie całego kraju został ADRENALIN OSEL (numer serii: 22607001 termin ważności: 31.12.2025 r., podmiot odpowiedzialny: OSEL İlaç San. ve Tic. A.Ş. Turkey)

Jak podaje GIF, zgłoszenie o wadzie występującej w leku wpłynęło od inspektoratu łódzkiego. Miała polegać na braku możliwości standardowego otwarcia, kruszeniu się ampułki i braku pewności czy resztki szkła nie dostały się do jej wnętrza i nie zanieczyściły produktu.

Adrenalin Osel z kawałkami szkła

- Na podstawie zgromadzonych danych występuje zagrożenie zdrowia i życia dla pacjenta w związku z brakiem możliwości użycia produktu. Jego zastosowanie grozi możliwością podania pacjentowi leku zawierającego szkło – przekazuje Ewa Krajewska, Główny Inspektor Farmaceutyczny.

Dodajmy, że adrenalina stosowa jest chociażby w celu przywrócenia bicia serca, przy zatrzymaniu krążenia czy po ostrych reakcjach alergicznych. Podaje się ją podskórnie. ([email protected], fot.: Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne, źródło: Główny Inspektorat Farmaceutyczny)Dziękujemy za przesłanie błędu