Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
17/05/2024 - 10:30

Wysowa-Zdrój: długo na to czekaliśmy, pierwsze kąpiele w aquaparku w lipcu

Na kąpiel w aquaparku w Wysowej od dawna czekają turyści, kuracjusze i mieszkańcy. Ta atrakcja będzie już dostępna w najbliższe wakacje.

Na kąpiel w aquaparku w Wysowej od dawna czekają turyści, kuracjusze i mieszkańcy. Ta atrakcja będzie już dostępna w najbliższe wakacje. Jak zapowiadają władze Gminy Uście Gorlickie, po modernizacji, odbędzie się oficjalne, wielkie otwarcie inwestycji.   

- Prace budowlane w parku wodnym zbliżają się do końca. Teraz naszym priorytetem jest uruchomienie technologii basenowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem mamy nadzieję, że zaprosimy państwa w lipcu na pierwsze kąpiele.  - informują władze Gminy Uście Gorlickie.

- Obok parku wodnego został już przygotowany teren zielony, który będzie oferował mieszkańcom i gościom uzdrowiska możliwość relaksu oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Aquapark w Wysowej-Zdroju oddano do użytku jesienią 2012 roku. Wiosną 2019 roku basen został zamknięty przez nadzór budowlany, z powodu wykrytych w nim usterek technicznych. Przez kilka lat stał zamknięty i niszczał.

Dopiero w 2023 roku, po kilku nierozstrzygniętych przetargach, znalazł się wykonawca, który podjął się usunięcia usterek. Prace ruszyły wiosną 2023 roku. 

Na realizację inwestycji gmina Uście Gorlickie otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład 3,5 mln zł oraz dotację z tarczy górskiej 1,6 mln zł. (MK) fot. ilustracyjne (MK).Dziękujemy za przesłanie błędu